Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most fogok érettségizni és...

Most fogok érettségizni és rám férne egy kis segítség a főiskolák világáról. (BGE, KJF, Metropolitan). Gazdálkodási és menedzsment szakról, távoktatásròl vélemény?

Figyelt kérdés

A legtöbb tantárgyból 3-as vagyok, szóval nem számítok valami jó tanulónak. A matek a gyengepontom (2-es 3-as között), angol és német pedig az erősségem. Van egy közép es egy emelt német érettségim is(5-ös). Első kérdésem: Végem lenne a gazdálkodási és menedzsment szakon ilyen gyenge matek tudással?

2.: Melyik iskola gazdálkodási és menedzsment szakàt ajanlanàtok? Miért?(KJF,BGE,Metropolitan?)

3.: Vélemény a BGE távoktatásàról?

4.: Lusta és középiskolában közepesnek számító diákoknak van esélyük "túlélni" bukás nélkül a főiskolát?



2017. jan. 8. 20:57
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

"Ezek a cégek jellemzően 1-1 hallgatót vesznek fel a Metropolitanról"


Hazudozol.

2017. jan. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
0%

Te hazudozol. Az adatok úgy vannak ahogy írtam.


A metropolitan nagyon gyenge még, de az igaz, hogy nem a leggyengébb az országban.


Hányan tanulnak a metropolitanon? ÉS hányan a BGE?

Hány államis van a metropolitanon? És hány a BGE-n?

Hány államis ponthatárt elért hallgató van a metropolitanon? És hány a BGE?


Nagyon gyenge a képzésetek a BGE-hez képest, és duális oktatásban a legjobb hely a BGE. De a hagyományos képzésben is egyik legjobb hely a BGE a Corvinus mellett. Ti még említésre se vagytok méltók, semmilyen mutatóban sem. Nincs eredményetek semmi.

2017. jan. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
Nee 451 volt tavaly a ponthatár BGE turizmusra?:( Én 428-at olvastam, ilyen adatokat hol lehet találni?
2017. jan. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
82%

# 23


Először is, nem Metropolitanos vagyok, Külkerre jártam, aztán jelentkeztem át BME-GTK-ra, és életem egyik legjobb döntése volt.

Én mindenkit lebeszélek, aki BGE-ben gondolkozik, kivéve, ha számviteles akar lenni.


Hányingerem volt az ottani emberektől, a te stílusod kiválóan mutatja az ottani emberek jellemét. Aki odament, egyáltalán nem tanulni akart, nem érdekelte a közgazdaságtan, csak jó fizetést akar.

Hódi Pamela színvonalú gold digger lányok, focista ecsetfejű fiúk, a minimum ponttal való bekerülés eredménye


A színvonalt is csökkentették emiatt, hogy a lemorzsolódás csökkenjen.


Az oktatás borzasztó. 1 év alatt ezt tapasztaltam...

Molnár Sándor féle követhetetlen, színvonaltalan matek órák. Minimum 70% Bukott, és nem azért, mert nehéz, hanem mert nem tanít normálisan.

Tick Andrea féle számítástechnika(ami az egyik legfontosabb készség a munkaerőpiacon), statisztika 0 színvonalú oktatás.

Sokszor 10 éves könyvéből tanulunk.


A BME-n más volt a helyzet, látszott a curriculum-on, hogy a képzés próbálja felvenni a nemzetközi gazdasági képzések színvonalát, trendjeit. Tanultunk a Big Datáról, Adatbányászatról vagy az R programozási nyelvet, amit szintén rengeteg cég kér. A több féléven át tartó projektfeladatról ne is beszéljünk.


A Metropolitanról szóló vádjaidra annyit tudnék mondani, hogy a barátnőm jár oda, és meséli, hogy mennek céglátogatásokra, meg statisztikán is már programokkal kell beadandót csinálniuk, szóval gyakorlatorientáltságra megy a suli nagyon. Így külső szemlélőként értelmesebb intézmény már most, mint a BGE. Persze a presztízs az már más dolog, ha a BGE holnaptól nem csinálna semmit, jó pár évig akkor is a toppon maradna országos szinten, mert 160 éves egyetem. Ez nem jelenti, hogy jó az oktatás színvonala.

AZ állami helyeket a költségtérítéses egyetemeken meg az állam szüntette meg, nem tudom, hogy hogyan jön ez ide. CEU-n sincs állami hely, ne mondd azt, hogy a BGE jobb, mint a CEU. Sehol sincs.

Hallgatói létszám meg fele annyi, mint a BGE-n. Azért ez elég félelmetes annak a tükrében, hogy az egyik 15 a másik 160 éves egyetem, nem? Gondolom közgazdászként van tudomásod az exponenciális trendekről? Vagy csak valami önjelölt BGE védelmező vagy, aki nem is jár oda? Számolgass kicsit.

"Nincs eredményetek semmi."

BGE-nek sincsen semmi eredménye, nem kutató-egyetem.

A magyar felsőoktatás nem véletlen 0 nemzetközileg.

2017. jan. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Hármas volt a legrosszabb jegyem, egy pótpótom sem volt 1 év alatt, de az tény, hogy a BME-GTK-sok átlagfizetése magasabb, mint a bgf-eseké, meg az is, hogy nem tanultam ott semmi használhatót.


Miért zavar téged ennyire, hogy ki mit mond a BGE-ről, amikor nem is oda jársz? Te megint az a hülye, közoktatásos troll vagy, aki egy időben a ZSKF-el, aztán a BGE-vel trollkodott. Nem jársz te sehova, még a Kodolányira sem vennének fel.

2017. jan. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
0%

A BME GTK jobb mint a CEU?

A metropolitam ( MET , METU ) jobb, mint a CEU?


Biztos, hogy nem!


A BGE-seknek magasabb az átlag fizetése és a cégek részéről a megbecsültsége, mint a BME GTK-soknak, meg a metropolitanosoknak (de ő róluk nem is beszélve), pont azért mert akik nem tudják teljesíteni a BGE-t és csak 3-as tudnak összeszedni néhány tárgyból, a BME GTK-ra mennek át, ahogy fentebb s olvasható. Tehát a bGE jobb, mint a BME GTK szerintem.

2017. jan. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

# 24


Ennél jobban le se lehetne írni a dolgot..

Annyira túl van sztárolva ez a szutyok szépségkirálynő-képző BGE, hogy az valami hihetetlen...

4 osztálytársam ment tovább a BGF-re még anno

abból 3 otthagyta a francba.

2017. jan. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

A metropolitan a BME GTK-nál jobb csak.


A BGE az Európa legelismertebb alkalmazott tudományok egyeteme. BGE KVIK a rangsorban BME GTK-t is megelőzi. Tehát a BGE-nek nem versenytársa a BME GTK.

2017. jan. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

Az IBS-re már felfigyeltek nemzetközi szinten is, a BGE-re nem. A Metropolitan meg az IBS útjára lépett.

Sőt, a Metropolitan által kiadott Coventry diploma előrébb van sorolva, mint az IBS által kiadott Buckingham diploma.

A BGE nincs sehol sem az Anglia Ruskinnal. Megy le a süllyesztőbe folyamatosan.

Nem véletlen, az állam leépíti az oktatásra szánt pénzt, a magániskolák ideje jön.


[link]

2017. jan. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Az igat, hogy a BME-vel nem kötött egy külföldi egyetem se megállapodást, ezzel egyetértek.
2017. jan. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!