Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre tanuljak tovabb? Honnan...

Merre tanuljak tovabb? Honnan tudjam mi erdekel? Milyen eselyem van negyes tanulokent?

Figyelt kérdés

10. osztalyos vagyok es nem tudom merre tanuljak tovabb.

0. osztalyban 4.33

9. osztalyban 4.5

Most felevkor kb 4.38 (ev vegere javitok)

Szoval nem vagyok rossz tanulo, de nem tudom milyen iranyban tanuljak tovabb. Igazabol csak az angol az ami megy es szeretem. Nemetbol is jol tanulok, de ez meg a masodik evem, nem igazan rendelkezek olyan nagy tudassal belole.

Most felevkor tortenelembol es gazdasagbol leszek harmas.

Matek, magyar 4-es.

Magyarbol es a ket harmasbol szeretnek javitani.

Tudom, hogy sokat szamit majd, hogy milyenre irom meg az erettsegit, de megis honnan tudhatnam hogy merre menjek? Meg azert nem vagyok egy szinotos tanulo igy korlatozottak a lehetosegeim is.


2017. jan. 14. 20:27
 1/5 Donald J. Trump ***** válasza:
Ha csak az alapján a tudás alapján akarod eldönteni, amit az iskolában tanulsz, akkor nem is fogod tudni, merre tanulj tovább. Az iskolán kívüli érdeklődésed legalább annyira befolyásoló tényező.
2017. jan. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól hogy nem vagy szín 5-ös tanuló, még sokra viheted. Jó lenne ha ezt a nézetet elfelejtené végre a társadalom. Egy 3-4-es közti ugyan úgy tudja valamire vinni.


Ezek csak jegyek. Az életben semmi jelentősége nincs, hogy most 5-ös voltál matekból vagy 2-es.


Legjobb amit tehetsz, hogy elmész ilyen educatio kiállításra ott körbenézel mi a szimpatikus, esetleg pályaválasztási tanácsadó.


Csak igy szimplán jegyek alapján nem lehet mit írni. Ha szereted a bioszt, akkor érdemes TTK -ra menni, ha az infót akkor amolyanra. Ha meg az autók érdekelnek akkor mehetsz pl autószerelőnek vagy fényezőnek.


Ilyen szempontokat vegyél Figyelembe, hogy mi érdekel.

2017. jan. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A problema az, hogy nem tudom mi erdekel. Ne ertsetek felre, nem akarok otthon ulni egesz eletemben munkakerulokent, szeretnek normalis munkat. De nem tudom mit. Vagyis ami erdekelne, azokat mar kilottem.
2017. jan. 14. 20:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Képzelj el 3 halmazt. Az egyik a mi érdekel, a másik a keresett, a harmadik pedig az amiben jó vagy. A 3 halmaz metszetet kell megkeresni. Az h érdekel az angol az jó, mert manapság mindennél előny a jó angoltudas viszont éppen ezért nehéz is szűkíteni a kört.


Esetleg javasolnám a mernokit. Én is annak tanulok. Érdekes szakmák, és valszeg rövid és hosszútávon is a leghasznosabb tudást adja. Persze mit sem ér ha nem szereted. Valamit csak tudsz mondani hogy mit csinálsz szabadidődben :)

2017. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ugyan ajánlgatták már előttem, de valamilyen termtudományos tárgy van esetleg ami érdekel és a ami megy?:)

amúgy a jegyek nem jelentenek semmit, az se mindegy hogy mennyire erős iskolába jársz, meg ha valami nem érdekel akkor azt elég nehéz tanulni..

2017. jan. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!