Minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Lassan el kéne döntenem milyen irányban tanuljak tovább, mivel 2 év múlva erettsegizem. Már sokat gondokkoztam ezen,de túl sok minden érdekel és nem tudok dönteni.

Tantárgyak közül szeretem a történelmet,magyart, kémiát, biologiat és a foldrajzot, nyelveket. A történelem, földrajz a kedvenceim, biológia kémia pedig mennek és viszonylag érdekelnek, de kémiából a szamolast például nagyon utalom.

Sok tesztet is kitoltottem már, és rajottem, hogy hozzám olyan szakma illene amiben emberek között lehetek, beszélgethetek. A tesztek eredmenyeben legtöbbször az jött ki, hogy turizmus, pénzügy, tanár szakmák illenek hozzám. Ezek közül csaka turizmus ami érdekel.

Fomtos szempont, hogy külföldön is el tudjak helyezkedni, és jól szeretnék keresni.

A szakmák amik érdekelnek: turizmus irányban bármi, pénzügy is érdekel de ahhoz szerintem fontos a matek és azt nem nagyon szeretem, gyógytornász, dietetikus, orvos, nemzetközi tanulmányok, pszichológus.

Amit esélyesnek tartok az a dietetika, pszichológia és gyógytornász irány. Orvos is szívesen lennék, szorgalmas vagyok és szerintem menne, de annyit nem szeretnék tanulni, amennyit az orvosin kell. Legeselyesebb fakultacios targyaimnak a biológia, kémia tűnik, de ebben se vagyok biztos, ugyanis ha mondjuk turizmus irányba mennek végül, sokra megyek a kemiaval...

Extrovertalt vagyok inkább, szeretem a véleményemet kinyilvanitani és inkább tanulos vagyok mint reál, logikus és szamolos beállítottságú.

Pluszban meg annyi,hogy a sport is nagyon erdekel, ezért például a gyógytornász és pszichológia(sportpszichologus) szak is jónak tűnik.

Szerintetek?😃

(a jog is érdekel, de szüleim nem akarják, hogy oda menjek)



2017. jan. 8. 11:05
 1/3 A kérdező kommentje:
Egy kis elletmondast írtam veletkenul: a pénzügy is érdekel!
2017. jan. 8. 11:06
 2/3 anonim ***** válasza:

Hallottam egy olyan felsőfokú képzésről, amivel hoteleket lehet látogatni, és ott ellenőrizni, hogy minden feltétel adott-e egy minősítés (pl. három csillag) megszerzéséhez. Valami kacifántos neve volt, turisztikai minőségellenőr vagy valami hasonló.

Lehetsz tolmács, ha jól megy a nyelv, de lehetnél akár pilóta is. Töri-földrajz kettősből nem tudom, mit lehet kihozni. A régészek sokat utaznak. Geológus is lehetsz, ott a mozgás, utazás, földrajz megvan.

2017. jan. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy látom, hogy elég nyitott, és az átlaghoz képest jóval értelmesebb vagy. A turizmust azért nem javasolnám (10 év szállodaipar a tapasztalatom), mert ott inkább az számít, hogy szépen vigyorogj, és legyél kellően gátlástalan (a szó mindkét értelmében). Ha arra vágysz, hogy olyan emberek legyenek a főnökeid, akik tőled fényévekre maradnak el tudásban, akkor jó ötlet. Szerintem neked olyasmit kellene csinálnod, amivel nem csak embereken segíthetsz, hanem hozzájárulhatsz a változáshoz - egyfajta vezető szerep - nem gazdasági értelemben. Tehát: tanár, orvos, kutató. Olyan ember vagy, akinek lesz esélye változtatni dolgokon. Élj vele. Rossz nézni, ahogy tehetségtelen, inkompetens emberek csupán gátlástalanságaikkal "kiérdemelt" vezető szerepeikben szétcseszik - szó szerint - az egész világot. Sok sikert :)
2017. nov. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!