Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A pszichológusok pontosan mit...

A pszichológusok pontosan mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Tudom, van ez az emberekkel dumálós része, de ez nem igazán vonz, inkább a kutatás. Szóval, van olyan, aki csak kutat? És ez miből áll? És hogy lehet valakiből pszichológus?

2017. jan. 15. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van olyan aki csak kutat.

A legtöbb esetben azonban az ilyen kutatók egyben egyetemi oktatók is, akik az oktatás mellett kutatnak. Ők pszichológia szakon oktatják az egyes részterületeket; kognitív pszichológia, affektív pszichológia, evolúciós pszichológia, pszichológiatörténet stb... a pszichológia szakos hallgatóknak. Olyanok egyetemi oktatók is vannak, akik nem pszichológusokat oktatnak. A legtöbb a tanárképzés keretén belül oktat pszichológiát, de van aki szociológia szakon szociálpszichológiát, politológia szakon politikai pszichológiát vagy közgazdász képzésben gazdaságpszichológiát oktat.

Ők mindannyian (ahogy minden egyetemi oktató) az oktatáson kívül főállásban kutatnak.

A tudományos akadémia kutatóintézetében dolgoznak viszont olyanok is, akik egyáltalán nem tanítanak, hanem kizárólag csak kutatnak.

Az ilyeneknek, ahogy az egyetemi oktatóknak is a pszichológia szakos diplomán túl tudományos fokozatuk is van, ami azt jelenti, hogy elvégezték az egyetem után a hároméves phd-képzést.

Vannak gyakorlati pszichológusok (gyermekpszichológus, sportpszichológus..) is, akik a munkájuk mellett kutatnak. Nekik általában "csak" diplomájuk van.

2017. jan. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1-est kiegészíteném azzal, hogy az utolsó mondatában említett, gyakorlatban dolgozó szakembereknek sem "csak" diplomájuk van, hanem utána szakképzést is végeznek.
2017. jan. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
0%

Semmit, magyaráznak szarságokat mindenről!

Ha leülsz egy székbe, és semmilyen háttérgondolatod nem volt, képesek belemagyarázni, hogy zárkózott típus vagy, csak mert ölbe tetted a kezed! Freud-nak a fasz>ágaival dobálóznak, ez a pszichológia nekem picit olyan, hogy úgy bármibe bele lehet magyarázni, de őszintén nagy értelme nincs! Ha bajod van sokkal többre mész egy baráttal nekem ez a véleményem! Undorító dolognak tartom, hogy a pszichológiának ennyire nagy preszise van, amikor egy áltudomány az egész az egész nyamvadt pszichiátria és a sok szociális szarságokkal egyetemben! Ezek mind olyan ágak, ahol az a lényeg, hogy megtanuld jól előadni magad, tudjad fon>i a szót magabiztos fejjel, és hogy ezt a valamit elő tudd adni hiteles fejjel! Többre nem jó, nem olyanok ezek, mint például egy gépész, aki összerak egy autót, egy sebész, aki beülteti neked a pacemakert, egy fodrász, aki megcsinálja a frizurád. Ezek a szakok semmilyen profitot nem termelnek csak úgy vannak a levegőben és mi meg elhisszük, hogy van értelme! Én személy szerint hókusz pókusz szaknak tartom, a pszichiátriáról meg ne is beszéljünk az meg maga a legális halálipar!

2017. jan. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. A mai modern pszichológia azért elég távol áll Freud-tól.

2. A pszichológiának nincs presztízse, itthon főleg. Mégis miről beszélsz?

3. Pszichológus foglalkozik olyan dolgokkal is, mint a gyász vagy trauma feldolgozása, a bűnelkövetők beszámíthatóságának vizsgálata, a gyermekek fejlődésének vizsgálata (életkornak megfelelő-e, vagy van valamilyen visszamaradottság, akadályozottság) és fejlesztése, különböző valós, létező betegségek terápiája, cégeknél lévő munkakörök feltérképezése és munkakörülmények mentálisan megfelelővé tétele stb.

2017. jan. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nagyon szubjektív dolgok ezek!

Szkeptikus vagyok az ilyen dolgokat illetően sajnálom.

2017. jan. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!