Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinálnak a pszichológusok?

Mit csinálnak a pszichológusok?

Figyelt kérdés
Azt értem hogy segítenek az emberen de hogy? A páciense szabadon kibeszélheti a fájdalmait, gondjait, érzelmeit magából? Kap együttérzést vagy csak üres tanácsokat?
2014. nov. 12. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Se együttérzést, se tanácsot. A pszichológus kérdésekkel abban segít, hogy az illető maga rájöjjön a saját maga által nem felismert magyarázatokra és a megoldásra. Hosszú és nem feltétlenül kellemes folyamat, de megéri.
2014. nov. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, szabadon beszélhet mindenről a beteg, és szükséges is, így feloldódnak, illetve feloldhatóvá vállnak a lelki gátok, vagy görcsök, vagy minek is nevezzem. Én jártam olyanhoz, akitől kaptam együttérzést is, de olyanhoz is aki csak is kizárólag szakmailag beszélgetett velem, szerintem az utóbbi rossz pszichológus. :)
2014. nov. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem. És tényleg van eredménye? Nem merek elmenni mert félek hogy semmi haszna és csak lejáratom magam a nyafogással.
2014. nov. 12. 21:57
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem az a rossz, aki távolságtartó. Ha túlságosan kötődsz hozzá emberileg, nem fogsz tudni leválni róla, és önálló döntéseket hozni.
2014. nov. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
meg attól is félek hogy a gátszakadás közepette elsírom magam.
2014. nov. 12. 21:58
 6/12 anonim ***** válasza:
2es vagyok: most láttam az első hszest, akire írtam, hogy szerintem az volt a rossz pszichológus na az nem mutatott együtt érzést sem, és tanácsot sem adott, csak is kérdezgetett, ahogy az első is írta. Egy évig jártam hozzá, hasznom nem volt belőle semmi se. Szerintem ezeket kerüld ki nagy ívben! :)
2014. nov. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Van eredménye, ha végigcsinálod, nem szállsz ki akkor se, ha lesz olyan pont, amikor szeretnéd otthagyni. A nyafogásod nem fogja zavarni, mert ez a foglalkozása, ebből él. Olyan, mintha a fogorvoshoz szégyellnél elmenni a lyukas fogaddal,
2014. nov. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
5: attól ne félj. Az már félsiker, ha elsírod magad. Ne rosszként fogd fel.
2014. nov. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az se baj, ha elsírod magad, az egy katartikus sírás, annak ki kell jönnie és megkönnyebbülsz. Látott már olyat. A sírás a lelki megrázkódtatások normális kivezetése.
2014. nov. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
4: pont az a rossz, ha semmi érzelem nincs egy pszichológus és betege közt. A pszichológus pedig pont attól lesz jó szakember, ha mindezt úgy tudja elérni, hogy ne alakuljon még se szorosabb kapcsolat ki közöttük. Akihez jártam és volt érzelem is nem ragaszkodtam hozzá. Egy rideg akárkinek nem igen tud az ember megnyílni, kérdezhet felőlem bárhogy, bár milyen profin.
2014. nov. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!