Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikus előnyöseb...

Gazdaságinformatikus előnyösebb mint a programtervező informatikus?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Az SZTE TTIK gazdaságinformatikai és programtervezői szaka között vacilálok. Úgy olvastam gazdinfón ugyan úgy megtanulok programozni (legalább is Szegeden), és a diplomát is könnyebb megszerezni mert nincs annyi felesleges matek tárgy. Ez igaz vagy hátrányban lennék egy PTI szakot végzetthez képest?



2017. jan. 16. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én gazdinfot végeztem, de ha újra választanom kellene, inkább proginfora mennék utólag. Proginfo msc-re is megyek. Csak akkor menj gazdinfora, ha érdekel a kb plusz félévnyi közgáz.
2017. jan. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Esetleg kicsit ki tudnád fejteni mi volt a szakkal a problémád? Vagy szinte ugyanaz a kettő a plusz félévtől eltekintve?

2017. jan. 16. 18:44
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Fölöslegesnek tartottam a gazdasági részt, mert nem érdekelt. Ha viszont szeretnéd, hogy legyenek nagyon alap pénzügyi ismereteid pluszban, akkor megérheti. De szerintem +1 félév nem ér annyit.
2017. jan. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én gazdinfóra járok és nem mennék át progra, a gazdasági tárgyaknak valóban semmi értelmük, de viszont több időd marad a szakmai tárgyakra. Én szerintem annyival nem ad többet az a 4 tárgy vagy mennyi, hogy megérje progra járni.
2017. jan. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Véleményed szerint ugyan olyan szakmai tudást ad akkor a gazdinfó képzés mint egy progos, a matek tárgyakon kívül? Azért érdekelne, mivel programozó munkakörben szeretnék elhelyezkedni de nem áll szándékomban felesleges matekkal kínozni magam, így nem arra fókuszálnék elsősorban.
2017. jan. 17. 15:57
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Na most utána néztem neked pontosan mi a különbség a tanterv szerint. (persze ettől lehet van benne hiba)


Ami a progon van és gazdinfón nincs:


Hardware és software rendszerek verifikációja

Digitális képfeldolgozás (szerintem ez is)

Assembly programozás (válaszható amott)

Információbiztonság (nem tudom)

Kalkulus 2. (szerintem ezt is lehet)

Formális nyelvek (nem hiszem)

Bonyolultságelmélet (nem hiszem)

Diszkrét matematika II (válaszható amott)

Diszkrét matematika III (válaszható amott)


Ami a gazdinfón van és progon nincs:


Számítástudomány alapjai (nem)

Multimédia (válaszható amott)

Döntési rendszerek (válaszható amott)

Webtervezés (válaszható amott)

Ipargazdaságtan

Mikroökönómia I.

Makroökönómia I.

Menedzsment I. (válaszható amott)

Marketing I.

Számvitel I.

Vállalati pénzügyek I.

Stratégiamenedzsment

Szervezeti viselkedések (válaszható amott)

Termelésmenedzsment

Pénzelmélet


Igazából szerintem felesleges győzködni a másikat, ez alapján el lehet dönteni kinek melyik tetszik jobban. A tárgyak könnyűsége talán ami erős érv a gazdinfó mellett.

2017. jan. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én proginfón végeztem, és nekem jó volt így, mert nem érdekeltek volna a gazdaságis tárgyak. Amit az előző hozzászóló felsorolt, valóban csak annyi a különbség a két szak között. A többi tárgy annyira megegyezik, hogy nincsenek különszedve a kurzusok, vegyesen járnak a három informatika szakról. Amit még hozzá tudnék fűzni (csakis személyes vélemény):

- gazdinfó mellett szólhat az, hogy egy félévvel hosszabb a képzés, tehát ha egy tárgy nem sikerül elsőre, akkor még van esélyed normál időben végezni, míg proginfón nem biztos

- gazdinfó mellett szólhat, hogy nincsenek a tantervbe (az előző listában is szereplő) olyan tárgyak, aminek csak kis valószínűséggel veszed hasznát a gyakorlatban

- ellene szólhat, ha szeretnéd minél előbb letudni a dolgot (tehát csak egy BSc diploma kell minél előbb és aztán irány dolgozni), akkor az a plusz félévet érezheted tehernek (nem tudom, lehet nincs így)

2017. jan. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
a szak elvégzése csúszás nélkül elég ritka, ha jól tudom. Könnyű 1 netán kettő félévet elcsúszni.
2017. jan. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mindenféleképpen szeretnéd msc diplomát is tenni, így a plusz félév nem számít :) igazából érdekelnek a gazdasági tárgyak is, és ha pti csak pár matek tárgyban különbözik akkor a gazdinfót választom.

Válaszokat köszönöm!

2017. jan. 19. 00:44
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha msc-zni szeretnél akkor ott a progos msc-t érdemes, viszont akkor már a bsc-nél is érdemesebb azt választani. Miért szeretnél msc-re menni, ha szabad?
2017. jan. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!