Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt fogorvos (nő), aki...

Van itt fogorvos (nő), aki válaszolna pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

2017. jan. 22. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ide írd ki a kérdéseidet, hátha más is kiváncsi rájuk.
2017. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Végülis az általános orvosival való összehasonlítás érdekelne.

Mióta az eszemet tudom, orvos szeretnék lenni, jövőre érettségizem. Viszont az utóbbi időben kezdem aggódni a családalapítás miatt. 17 éves vagyok, nyilván nem m9st aktuális, de mire szakorvosként tényleg stabil hátteret tudnék a gyerekemnek biztosítani, jobb esetben is a késő harmnincas éveimben járnék.

Mennyivel más ez fogorvosin? A diploma után rögtön el lehet helyezkedni és nem kötelező a szakképzés? Milyen lehetőségek vannak? Érdekel ezen belül még talán a szájsebészet. Mi ennek a menete?

2017. jan. 22. 11:10
 3/6 anonim válasza:
Én is pont a Te korodban döntöttem el, h orvos szeretnék lenni, de csakis fogorvos. Egyszerűen nem érdekelt más. Viszont az tetszett, h itt lehet ötvözni a kreativitást a gyógyítással :) A családalapítással kapcsolatos gondolataid maximálisan átérzem! Fogorvosként valóban megteheted, h képzés után azonnal elmész dolgozni, főleg pesti és dunántúli rendelőkben jól lehet keresni és be is tanítanak és elég hamar lehet pénzt is gyűjtögetni! Viszont érdemes beiratkozni a szakképzésbe (én is így kezdtem) amit próbálj meg úgy, h az adott egyetemen csinálod mert úgy ingyenes, jó fizetést kapsz és akár elmehetsz onnan gyesre, és majd később befejezed a képzést :) Vagy olyan akkreditált rendelőbe menj, ha az egyetemiről lecsúszol, ahol jól kereshetsz és tudod finanszírozni a képzést is,ami sajnos nem kevés. Erre is inkább budapest és dunántúl esélyesebb. Egyébként nekem fogorvos kollegáim szokták mondani, h első gyerek előtt saját körzet nem érdemes, h ne kelljen a helyettesítést szervezni, mert sokszor nehéz. Kivéve ha népszerű helyen van a körzet is! Egyelőre ennyi jutott eszembe, kérdezz nyugodtan ha szeretnél!
2017. jan. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy döntöttél végül, ha megkérdezhetem?

(Nem az előző vagyok:) )

2022. dec. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Általános orvosi lett, azóta ötödéves vagyok :)
2023. márc. 21. 19:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Gratulálok!
2023. márc. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!