Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre szeretnék menni, de...

Egyetemre szeretnék menni, de anyáék azt mondták, hogy anyagilag nem futja, de máshol meg nem tudom magam elképzelni. Hogyan lenne megoldható?

Figyelt kérdés

2017. jan. 26. 19:09
 1/8 A kérdező kommentje:
*pestre
2017. jan. 26. 19:10
 2/8 A kérdező kommentje:
Meg nem is szeretik ugy magát a várost, és gondolom ez is közrejátszik
2017. jan. 26. 19:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyári munkával megkeresheted a pénzt a tankönyvekre, egyébként a kolesz meg az etetésed nem olyan súlyos többletkiadás az eddigiekhez képest. Esetleg dolgozhatsz suli mellett (ha olyan szakra mész), vagy járhatsz levelezőre.
2017. jan. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt. Elkezdtem dolgozni és közben levelezőn tanultam tovább.
2017. jan. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetem, melyik szak?
2017. jan. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem tudnak támogatni, akkor csak a diákhitel marad, mellette dolgozhatsz hogy ne kelljen annyi pénzt felvenned. Milyen szakra mennél?
2017. jan. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még nincs ötletem, még addig két év, de igy eléggé előre tervezek, és szerintem vagy közgazdász vagy turizmus
2017. jan. 26. 19:32
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

Oda kell elég sok pont 428 illetve legalább 440, lesz ennyi?


Menjél nyugodtan egyetemre, főleg, ha lesz ennyi pontod. Sok lehetőség van a költségek fedezésére. Szociális ösztöndíj az első hónaptól, alaptámogatás, ha nehéz a szoc helyzeted, ezek mind kérvényekre működnek, be kell add határidőben. Duális képzés, tanulmányi ösztöndíjak második félévtől, más ösztöndíjak. Munka egyetem mellett.

Diákhitel.

Ha államis vagy sok lehetőséged van ösztöndíjra, de ha költségtérítéses,akkor is kigazdálkodható, csak akkor mindenképpen dolgoznod kell, meg diákhitel is kellhet.

2017. jan. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!