Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mennyit tanultok/tanultatok...

Ti mennyit tanultok/tanultatok? Diákok, ti mennyit tanultok? Szülők, mennyit tanul a gyermeketek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában rengetegszer olvasom azt itt a GYK-en (és hallom ismerősöktől), hogy a szülök órákat tanulnak este az alsós gyerekükkel, hogy a felsősök éjfélig tanulnak és a gimnazistáknak már az éjfélig tartó tanulás sem elég.

Én ezt nem értem. Alsóban nagyjából fél óra alatt megcsináltam a házikat napköziben, majd játszottam, és utána elmentem a különóráimra. De még a különórákkal együtt is hazaértem 5-re vagy legkésőbb 6-ra (ekkor már nagyobb voltam 3.-os vagy 4.-es) és utána csak játszottam, beszélgettem a szüleimmel.

A felső tagozatot egy erős fővárosi nyolcosztályos gimiben kezdtem, de még akkor is elég volt napi 1-2 óra tanulás suli után, (ha valami nehéz dolgozat jött, akkor tanultam 3-4 órákat), de rengeteg szabadidőm volt.

Most gimnazista vagyok (10.oszt.), ez az év elég nehéz, de még most is befejezem a tanulást legkésőbb 9-kor (általában 5-re érek haza) és inkább szombaton tanulok 4-5 órát. Vasárnap csak akkor, ha szombaton nem tudtam befejezni.

Tényleg nem értem, hogy mit művelnek egyesek "tanulás" címszó alatt. Az egyik osztálytársam szokta mondani, hogy ő 5-6 órát tanult egy témazáróra. Én 1x-2x olvasom el az anyagot, és kész. Ezzel nem fényezni akarom magamat, mert nem csak én vagyok ezzel így. Az osztálytársaimat két csoportba lehetne sorolni: 2x elolvassa és tudja 5-ösre, hosszú órákig tanulja és 3as lesz az eredménye (na jó, ott vannak azok is akik nem tanulnak szinte semmit, és azért kapnak 3-ast).


Ti mit gondoltok erről?



2017. jan. 28. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
43%

Szia!


Én, mint egyetemista, azt gondolom, hogy sokan túldramatizálják a saját helyzetüket, hogy jaj, szegénynek mennyit kell tanulni, stb... Mondjuk egyetemen elő is fordulnak olyan tárgyak, hogy retek sok mindent meg kell jegyezni, meg kell tanulni, stb, de még itt is túlzásnak érzem azt, aki azt mondja, hogy másfél hétig "tanul" "éjjel-nappal" egy tárgyára, és utána alig megy át... Középiskolára meg ezt sokszorosan igaznak érzem, hogy szeretik az emberek túldramatizálni a helyzetüket (életkori sajátosság is), meg sajnáltatni magukat, hogy nekik milyen nehéz dolguk van.

Szóval.. szerintem nagyobb részben ez csak duma. Bár itt jegyezném meg én is, hogy nagyon könnyen és gyorsan tanulok én is..

2017. jan. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ötödikes lányom hazaér háromig,1 óráig írja kb a háziját,utána még tanul az is kb 1 óra. Így olyan 6-7 és kész vagyunk.
2017. jan. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha valaki odafigyel az órán, és nem kifejezetten buta, akkor 2-3 órás tanulás elég kell, hogy legyen egy gimiben. Egyetemen talán több.
2017. jan. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Princ Nicole válasza:
Én spec. szinte sosem tanultam, csak ha muszáj volt magam megismételni, mert nem voltam biztos a dolgomban. Gyorsan tanultam, és órákon figyeltem. Az biztos, hogy sok mindennek utánanéztem, ez előnyömre járt.
2017. jan. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!