Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretem a matekot, viszont a...

Szeretem a matekot, viszont a kémiát, fizikát nem. Mit tanuljak egyetemen? (többi lent)

Figyelt kérdés
A matekot nagyon szeretem (érdekel a biológia is), viszont a kémiát és a fizikát egyáltalán nem. A logikus gondolkodásom miatt kémiából és fizikából is elég jól teljesítek a gimiben, ezért a szüleim azt szeretnék, ha mérnöknek mennék. Azonban annak ellenére, hogy értem a fizikát, nem szívesen tanulnám. De tudom, hogy manapság a mérnöki szakok a legpiacképesebbek. Próbáljam meg a mérnökit, hátha az egyetemen jobban megszeretem? Vagy valami mást kellene elkezdenem? Bármilyen tanácsot szívesen fogadok. (18L)
2017. jan. 29. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Alkalmazott matematikus. :D
2017. jan. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Programozó ? Ha szereted az infót ...Esetleg alkalmazott közgazdász majd szakosodhatsz matek elemzésre
2017. jan. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%
Tanulj zongorázni.
2017. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Ami fontos, hogy olyat ne csinálj, amihez nincs kedved.. Annak nincs semmi értelme, hogy elkezdesz egy szakot, amit 1-2 év múlva otthagysz, mert nem tetszik, rengeteg időt és energiát beleölve. És ahová mész, az a te döntésed legyen, ne külső nyomásra dönts.. Szedd össze, hogy milyen szempontok mennyire fontosak (pénz, esetleg valami felé van-e komolyabb hivatástudatod.. hol mit kell tanulni, azt mennyire szereted..), mik azok, amik érdekelnének, és eszerint dönts. :)
2017. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
pénzügy? programozó? alkalmazott matematikus? gazdelemző?
2017. jan. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Közgazdász?
2017. jan. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mostanában én is a közgazdász szakokon gondolkozom, az alkalmazott közgazdaságtan (Corvinus) és a gazdaságelemzés(Corvinus) is tetszene a tantervek alapján.


Viszont az kimaradt a kérdésemből, hogy szeretnék majd külföldön is dolgozni, ezért is lett volna jobb a mérnöki. Az előbbi két közgazdász szakkal milyen esélyem lenne külföldön?

2017. jan. 29. 18:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem el fogsz tudni helyezkedni külföldön is, de mindenképp menj mesterre is.
2017. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, mestert mindenképpen tervezek utána. Köszönöm mindenkinek a választ!
2017. jan. 29. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!