Mennyire ad gyakorlatias képzést a BME VIK? (villamosmérnök)

Figyelt kérdés

2017. febr. 1. 17:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Én oda járok. Változó. Az első félévben digitális technikából például nagyon kevés a gyakorlat (értsd feladatmegoldás kiscsoporttal, ülsz és nézed, ahogy az oktató megoldja a feladatokat), és van 3 labor (beugróval). Én nem merném azt mondani, hogy elsajátítottam itt sok mindent, és vagyunk még így egy páran. Vannak viszont, akik kenték vágták. A többi szakmai tágyból a gyakorlatok változó gyakoriságúak, és általában feladatmegoldás van. A laborfoglalkozásokon sok mindent nem értettem meg, de volt, hogy forrasztani kellett, legalább kipróbáltam milyen az. Később az 5. félévben van a Labor 1 nevű tárgy, ami az addigi ismereteket hivatott a gyakorlatban megmutatni (értsd mérések). Illetve van Labor 2 is hasonlóan.

Én nem tudom mit értenek pontosan a gyakorlatias képzés alatt. Az első 2 év igazából az "alapozás", (a többiben már csak egy-egy tárgy van, ami ilyen szemléletformáló jellegű). És a vége felé vannak a gyakorlatiasabb dolgok, elvétve vannak csak ez első két évben. Inkább a feladatmegoldás van előtérben, ezt is lehet gyakorlatiasnak mondani, mert legalább, nem csak "magolunk valamit", (bár szerintem sokan nem erre gondolnak).

2017. febr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!