Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fősulira szeretnék jelentkezni...

Fősulira szeretnék jelentkezni levelezőre. Kötelező ehhez valamilyen nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Régebben érettségiztem, akkor még nem volt nyelvtanulás. Így nincs nyelvtudásom,vizsgám ebből. Lehet így még jelentkezni felsőoktatásra vagy már alapkövetelmény,hogy legyen egy nyelvvizsgabizonyítvány az Érettségi bizi mellé? Ha ehhez alapkövetelmény. Esetleg aki az önköltségesre jelentkezik, oda is kell?

2017. febr. 2. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező. Viszont a diplomához igen, vagyis legkésőbb a diplomázásig le kell majd tenni.
2017. febr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1-es válaszolónak! Biztosan tudod ezt? Eddig én is úgy tudtam, mint Te.

De jelentkezem most a felvi.hu oldalon....töltögetem az adatokat,év végi jegyeket és van alul egy kérdés,legördülő opció,hogy írjam be a tanult nyelvet!! Ha nem választok ki nyelvet vagy egyébb szakirányú tantárgyat,amit tanultam, nem is enged továbblépni! Ilyenkor mi van?


Amiből érettségiztem, az matematika,magyar nyelv és irodalom,történelem és földrajz. Nyelvet nem tanultam. Levelezőn érettségiztem,egy régebbi szakmunkásbizonyítványom van.

2017. febr. 2. 13:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát az passz. Mivel ugye manapság kötelező a nyelvi oktatás és a nyelvi érettségi, gondolom feltételezi a felvi hogy mindenkinek van.


Én inkább felhívnám a felvi ügyfélszolgálatot vagy az oktatási hivatalt hogy ilyenkor mi van.


De maga a nyelvvizsga nem kötelező.

2017. febr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na akkor, mivel én is ebben a cipőben vagyok.


Tanult nyelv helyet keress a listában egy másik természettudományos tantárgyat, úgy enged tovább lépni.

Csak fel fogja rá hívni a figyelmedet, hogy mivel nem adtál meg tanult nyelvet, tanulmányi pont nem számítható, hanem csak az érettségi eredményedből számolható a Felvételi pont.

2017. febr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!