Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE, DE vagy PTE-n jobb a...

SZTE, DE vagy PTE-n jobb a programtervező informatikus és mérnökinformatikus képzés?

Figyelt kérdés

2017. febr. 3. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

Hát elvileg Debrecenbe okosabb diákok kerülnek, legalábbis a statisztika ezt mutatja és ez talán nem is meglepő.


Én DE-IK-ra járok, MI-ra. A tanárok nagy része szerencsére jó fej. Sajnos akad 1-2, aki nem érdemli meg, hogy tanár lehessen. Ilyen a fizika tanár, aki a 8:00-tól meghirdetett vizsgára 8:30-ra érkezik meg és elmegy kinyomtatni a vizsgát majd visszajön 8:40-kor és közli, hogy a vizsgát fejezzük be 9:15-ig, amikor azt 10-ig írhatnánk jogilag :). Nem beszélve az egész éves teljesítményéről, ami egy nulla, az agybeteg pontozási módszeréről, és a diasorról, amibe több kép van mint szöveg (mint valami képeslap és ebből tanulni kell). Ő egyébként nem is az Info karhoz tartozik, hanem a TTK-hoz, mert fizikás, de sajnos tanítja az Info karosokat.


A DE-IK-n szerencsére van szórás. Aki nem tanul az megbukik. Nem gyenge egyetem egyáltalán, a BME-VIK MI, ELTE-IK PTI, Óbudai MI diploma után szerintem a DE-IK MI és PTI diplomák következnek erősségben.


MI-n ugyan úgy megtanulsz programozni, mint PTI-n, megtanulsz programozni mert anélkül itt se szerzel diplomát :) Rád erőltetik így is úgy is. Van egy két tanár aki tesz arról, hogy amíg nem tudsz addig nem mész át. Jól mutatja hogy 120 emberből 30-40 végez bukás nélkül.


Matekról annyit hallottam, hogy csak kicsivel gyengébb mint a BME-n, de nem olyan erős mint az ELTE.


SZTE és PTE egyetemekről sokat nem tudok csak annyit hogy jó tanáraik vannak, de ez nem egyenlő azzal, hogy erős diplomát is kapsz a kezedbe, mert ők jófejek.

2017. febr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
81%
Én a Debreceni mérnökinformatika szakra jelentkeztem,lány létemre :)))
2017. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Vidéki egyetemek közül egyértelműen a Szegedi Tudományegyetem nyújtja a legszínvonalasabb képzést.

Ezen kár is rugózni.

De megnézheted akármelyik ranglistát a Szeged 2nd helyen van minden tekintetben,kivéve a felvett hallgatók pontszáma alapján.(De az meg kit érdekel?Aki nem odavaló úgy is kibukik :)

De én nem hiszek az ilyen ranglistákban mert objektívan méri a dolgokat.

2017. febr. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

Meg azért elég erős kifejezés,hogy BME/ELTE után Debrecen a legjobb..


És akkor hol a Pázmány/Pannon/Óbudai egyetem?Azért legyünk már reálisak.És attól hogy korrektek az oktatók,és odaérnek időben a vizsgára és a 90%-uk tudományos fokozattal rendelkezik és még tudnak is oktatni,miért érne kevesebbet a Szegedi diploma?Érdekes a felfogásod :D

2017. febr. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14%
ja és még annyit hozzátennék hogy itt nem 30-40 ember végez bukás nélkül hanem 8-10 kb szakonként.(gazd/prog/mérnök)
2017. febr. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, azt hallottam, hogy algi végzi el valaki időre, de nekem azt mondták nyílt napon, hogy azért, mert minden infóst felvesznek dolgozni szinte már a második évében Szegeden. Ez mennyire igaz?
2017. febr. 5. 19:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaz.Aki akar eltud menni dolgozni. :)

És sokan azért nem is fejezik be.

2017. febr. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Első vagyok.

Informatika karról beszéltem, nem állítottam hogy a Debreceni EGYETEM a legjobb a BME/ELTE után. Ez nyilván nem igaz. És a DE-IK igenis előkelő pozícióban van...

SZTE-TTIK ra és a Pázmányra is felvesznek bárkit csak legyen meg a 280-as ponthatár.

2017. febr. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!