Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a jobb? Olyan szakon...

Melyik a jobb? Olyan szakon szerezni diplomát, amit élvezel, szereted tanulni, jó vagy belőle, vagy olyan szakon, amit utálsz, nagy nehezen végzel el, de el tudsz vele helyezkedni normális fizetésért?

Figyelt kérdés
2017. febr. 5. 14:57
 1/6 anonim válasza:
68%
Szerintem elsősorban érdemesebb egy olyat amivel ellehet helyezkedni mert 2. Diplomát is lehet szerezni utana abból ami jobban érdekel de kevésbé piacképesebb viszont csakis akkor ha legalább egy kicsit is érdekli az embert így ahogy te mondod hogy valaki utálja úgy annak nincs semmi értelme .Illetve leginkább a kapcsolatokon/ talpraesettségen múlik ha ez megvan akkor kb bármilyen diplomával megtalálja az ember a helyét.
2017. febr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ha valamit utálsz, nagyon nehezen végzed el, akkor az istennek sem leszel jó munkaerő azon a területen. Hogy fogsz akkor mégis jól elhelyezkedni?
2017. febr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első.

Lehet, hogy EGÉSZ ÉLTEDBEN azzal "kell" foglalkoznod, amit választasz magadnak! Nagyon fontos, hogy érdekeljen, amit csinálsz!

2017. febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindennel el tudsz helyezkedni, ha jó vagy benne, ellenben egy pocsék mérnök/tanár/orvos/programozó pont annyit ér, mintha nem lenne. Ráadásul a piac folyton változik, attól, mert valamivel úgy tűnik, hogy el tudnál helyezkedni, nem biztos, hogy öt év múlva, húsz év múlva is garantáltan lesz vele állásod, főleg, ha csapnivaló szakember vagy, akit nem is érdekel, amit csinál.
2017. febr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1.


engem részben érdekelt a dolog, de még így is volt, mikor nagyon szenvedős volt, háta még egyáltalán nem érdekelt volna... lehet leugrok a nyolcadikról.

2017. febr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első!!

Most látom az osztályon, hogy mindenki közgázra ment - amivel alapjáratom semmi bajom - na de, éppen hármas matekkal szenvednek a zh-kon. Egy-egy tárgyat szeretnek, ha megkérdeztük miért oda mentek válasz : " Jól hangzik. Jól keres. Főnök lehetek. Csicskázt@thatok. Menő a közgáz " Legyen igazuk, de nem élvezik. Itt vagyok tanárnak tanulok, lehet nem fogok 300-400 nettókat keresni és nem biztos, hogy nem leszek lábtörlő néha. De élvezem, érdekel. Lenéztek, hogy ch csak 360 pont kellett nekem az államira.. nekik 300 se nagyon lett meg. És ezzel semmi gond nem lenne, mert attól még tudom, hogy intelligensek és imádom őket. Viszont most akkor szerintetek ki jár jobban? Stresszelnek, utálattal mennek be vagy be se járnak. És még el se kezdtek ebben dolgozni. Az ilyenekből vagy úgymond a 'bunkó munkaügyis' 'bunkó orvos' 'bunkó gyógyszertáros' ... mert nem szeretik amivel dolgoznak. Ha már van választási lehetőség akkor az én megítélésem szerint azt kell tenni amivel szívesebben foglalkozik az ember

19/l

2017. okt. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!