Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Általános orvos vagy fogorvos?

Általános orvos vagy fogorvos?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta orvos szeretnék lenni. Eddig az általános orvosira szerettem volna menni, mivel ott később is el tudom dönteni, hogy milyen orvos legyek. Ekkor már kellő rálátásom lenne. Azonban a fogorvosi hivatás is megnyerő a számomra. Melyik a nehezebb?

Ha háziorvos lennék akkor az 6+ még hány év? Az orvosi mellet mennyi szabadidőtök van? Mikor értek haza az egyetemről? Hallottam olyan hallgatóról is, aki a szorgalmi időszakot is végigtanulta, mégsem tudott jól teljesíteni. Nektek mi a tapasztalatotok?



2017. febr. 6. 00:39
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Szia. Én orvosira járok. Szerintem a fogorvosi könnyebb abból a szempontból, hogy rövidebb és kevesebbbet kell tanulniuk. De utána viszont rengeteg pénz beindítani egy rendelőt, ezért nem is választják annyian.

A háziorvos 6+4 év szerintem, de ebben nem vagyok biztos.

Szabadidőd pedig annyid van amennyit akarsz. Én is úgy indultam h kítűnő akarok lenni, de aztán rájöttem, h nem éri meg. Most rossz az átlagom, nem is kapok tanulmányi ösztöndíjat, de én nem bántam meg. Ha az egész szorgalmi időszakot végigtanulod, szerintem jó jegyeid lesznek.

Az egyetemen pedig általában 4-ig, 6-ig vagyok, de ez nem azt jelenti, h reggel 8-tól, hanem általában 10-től vagy déltől és még így is van köztük szünet.

2017. febr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget :)
2017. febr. 6. 23:05
 3/3 anonim ***** válasza:
71%

A fogorvosin is brutál sokat tanulnak.


A háziorvosi képzés....6 év általános orvosi+ a szakvizsga 36 hónap(vagyis 3 év)!


A fogorvosi valóban 5 év, szakvizsga nélkül is el lehet helyezkedni vele-de érdemes letenni minimum egy szakvizsgát. A legtöbben a konzerváló fogászat és fogpótlástan-ból tesznek szakvizsgát.

2017. ápr. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!