Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem - Ha egy átlag 405...

Egyetem - Ha egy átlag 405 pontos szakra megyek 450+ ponttal, akkor ott viszonylag könnyen leszek az élvonalban?

Figyelt kérdés

Kicsit komplikált a kérdés, megpróbálom röviden vázolni.


Van A és B egyetem, egyiken az adott szakra 465 pont a felvettek átlaga, B egyetem ugyanazon szakára 405 pont. Ha én 450-460 közötti pontszámmal megyek B egyetem átlag 405-ös szakjára, akkor ott elvileg könnyebb dolgom lesz, könnyebb lesz az évfolyam élmezőnyébe bekerülni és ottmaradni? (Ha úgy vesszük hogy mindenkinek a pontjai 100%-ban arányosak voltak a tudásával)


Csak komoly válaszokat kérnék, a kérdést a szaktól függetlenül értem.



2017. febr. 7. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem feltétlen. A már megszerzett középsulis tudás sokat számít, viszont egyetemen max első félévben találkozol ezekkel az anyagokkal, de utána teljesen mást, teljesen új dolgokat fogsz tanulni, ami már könnyen lehet, hogy nem fekszik annyira.

Inkább az számít, ki hogy bírja a sorozatos terhelést, hogyan tud alkalmazkodni az új dolgokhoz, milyen kapcsolatokat alakít ki a többi hallgatóval.

2017. febr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Ha jók a pontjaid, lehet, hogy jobb képességű vagy az átlagnál vagy erősebb alapokkal jössz, de ugyanúgy lehet az is, hogy nem. Akinek nincsenek meg a megfelelő alapjai, vagy szenvedni fog, vagy ki fogják tenni, mindenki másnak az számít, hogy mennyi energiát fektet a szakba. Attól, mert valakinek nem lett kimagasló az érettségije vagy rosszabbak a jegyei, még lehet, hogy van affinitása a szakhoz, vagy egyébként tehetséges és jó a teherbírása. A fordítottja igaz arra, ha valakinek jók a pontjai. Ha az élbolyban akarsz lenni, ne vedd természetesnek, hogy oda tartozol, hanem küzdj meg érte. :)
2017. febr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 health visitor ***** válasza:
59%
Erre ne alapozz. Teljesen más dolog a középiskolában hozni egy szintet, mint egyetemen.
2017. febr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem feltétlen. Középsikolában általában azok kitünőek, akik nyaliztak a tanároknak, kis kedvncek voltak és felfelé húzták a jegyüket. Nem egy ilyen osztálytársam volt. Egyikőjük arra szakra jött, amire én, kibukott. Átment jogásznak, ahova nehéz bekerülni, de csak magolni kell az meg sikerült neki. Erről ennyit
2017. febr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
53%
Nincs egyértelmű összefüggés.
2017. febr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Budapestre sokszor ugyanaz a szak magasabb ponttal van, mint másik egyetemre, és a vidékin maga a szak nehezebb. (személyes tapasztalat, és más ismerőseim is vannak akik így tapasztalták.
2017. febr. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
A felvételi pontszámnak nincs sok köze ahhoz, hogy az egyetemen hogy fogsz teljesíteni. Teljesen új szituáció, teljesen új anyag... Van olyan aki alacsony pontszámmal jött és mégis jól teljesít, de ismerek olyat is, aki budapesti elit iskolából 400akárhány ponttal jött és mégis kibukott egy év után...
2017. febr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!