Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egyetemi jelentkezésnél...

Ha egyetemi jelentkezésnél kifizetem azt a 6 ezret, majd törlök valamit és új szakot veszek fel, akkor újra fizetnem kell érte?

Figyelt kérdés
Talán érthető. Megjelöltem 6 szakot, de az utolsó kettőben nem vagyok biztos. Ha kifizetem, majd utolsó nap meggondolom magam, és másik szakot vennék fel az 5. és 6. helyre, akkor újra fizetnem kell érte 2-2 ezret, vagy ez nem számít? Ha egyszer már kifizettem a 6 ezret, akkor többször nem fogják kérni, és határidőig akárhányszor módosíthatom a jelentkezési helyeket?

2017. febr. 10. 04:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy újra fizetned kéne, hiszen nem a konkrét egyetemekért fizetsz, hanem a plusz 3 helyért, ahova ezáltal jelentkezhetsz. Egyébként a jelentkezésed véglegesítése után már csak sorrendet tudsz módosítani, új szakot felvenni nem.
2017. febr. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Nem is értem alapból, hogy minek kell 6 szakot megjelölni. Akkor már rég probléma van, ha ennyira tanácstalan lennél, vagy ennyire a biztosra játszol, annak tudatában, hogy azért 3 szakból is simán meglehet oldani.

Persze a te pénzed, csak maga a felfogás, ami aggasztó.


A válasz: Nem kell újra fizetned, és a mostani határidőig módosítgathatod (vehetsz-adhatsz le)

2017. febr. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ha érdekel, elmondom. Nem vagyok bizonytalan, van egy célom, de nem biztos, hogy arra bejutok, ezért akarok többet megjelölni. Egyébként az ELTE szlavisztika szakjai érdekelnek, sose tudni, mi lehet a ponthatár, oroszon általában 400 felett van, de a többinél hatalmas ugrások vannak oda-vissza. Ugyanúgy örülnék a ukránnak, mint az orosznak, a szlovénnak vagy a lengyelnek, de tudom, hogy van átjelentkezési lehetőség is, de ezt is csak akkor tudom megtenni, ha valamelyikre bejutok. (Szerencsére vannak ismerőseim ott, tőlük tudok dolgokat ennek menetéről, azzal is tisztában vagyok, hogy a nyelvi szak nem nyelvtanfolyam.)


És még nem adtam le, még gondolkodom rajta, lehet, hogy végül csak 4 hely marad.


Amúgy csak egyszerű kérdés volt, ha van rá lehetőség, miért ne tehetném meg? Sőt, azért is gondolkodtam ebben, mert törölni még júliusban is tudok, ha valamit mégse akarok, de újat már nem lehet felvenni. És jobbnak látom emiatt több megjelölését, hogy addigra biztosabb legyek benne.


Mielőtt az érettségit is szóba hoznád: már 3 éve megvan, 7 tárgyból is, most tavasszal nyelvvizsgára megyek csak.

2017. febr. 11. 02:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!