Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A lányom japán vagy koreai...

A lányom japán vagy koreai szakra akar menni 23 évesen. Engedjem?

Figyelt kérdés
Szerintem ezek bóvli szakok, és nem fog tudni megélni vele. Elvileg nyelvészetre akar tovább menni, és fordítói és tolmács valamit is el akar végezni. Szerintetek engedjem neki? Beszéli mind a kettő nyelvet. De már 23 éves lesz amikor kezd...

2017. febr. 14. 09:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
És akkor mit ajánlanál neki, amit nem fognak gépek helyettesíteni?
2017. febr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
94%
Jézus Mária, vannak ilyen "anyukák"?? Még jó, hogy nem ismerlek!!
2017. febr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kell beleszólni, mi a ráknak írod ide ki? Ostoba...
2017. febr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
72%

"De azt hallottam a tolmácsokat számítógépek fogják helyettesíteni." - szóval a leghalványabb fogalmad sincs a tolmácsi-fordítói szakmáról. Ja, de, bocs, van, az, hogy "bóvli" - gondolom, az nem érdekel, hogy mennyit keres:)


"Az én lányom, jogom van megmondani neki mit SZABAD és mi nem!" - és mondd, hány éves koráig akarsz a magad korlátolt módján dirigálni neki??? Neked is megmondják a szüleid, hogy mit "szabad" és mit nem?


(Nem az a baj, hogy tanácsot akarsz neki adni, hanem az, hogy fel sem méred, mennyire nem látod át azt az egész világot, amibe a lányod bele akar vágni, mégis meg akarod mondani neki a "tutit"! - Ami ráadásul még rossz tanács is lenne.)


Az meg, hogy 23 évesen kezdene: miért ne? 23 lesz, nem 83! Még így is dolgozhat 40 évet a szakmájában, és a lényeg, hogy azzal töltse az életét, amit szeret csinálni!

2017. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Mondtam, hogy nem kell beleszólni. Én vagyok az anyja.

Mennyi ázsiait látsz az utcán? A tolmácsolás meg már tényleg halott szakma. 1-5 év, és már számítógépekkel helyettesítik a tolmácsokat! Csak tönkreteszi az életét.

2017. febr. 14. 19:16
 16/23 anonim ***** válasza:
82%
Csak azt nem értem, hogy panaszkodni jöttél vagy kérdezni...
2017. febr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
95%
Kedves anyuka, engedd meg, hogy felvilágosítsalak: a robotika tudománya egyrészt még nagyon messze van attól, hogy az embereket helyettesíteni tudják ehhez hasonlóan komplex munkakörök és feladatok ellátásának esetében, másrészt hidd el, ha a tudomány elérte volna azt a szintet, nem ez lenne a legégetőbb probléma, amit megpróbálnának megoldani. Másrészt az, hogy nem látsz sok ázsiait az utcán (de), nem jelenti azt, hogy nincs szükség tolmácsokra, mert Kína jelenleg a világ leggyorsabban fejlődő országa, Japánról ne is beszéljünk, és ez csak két ország. Az óriáscégek, Samsung, Toyota, Suzuki, tökömtudja több SZÁZAS létszámú vezetőséregének folyamatosan szüksége lesz az utánpótlásra. Ha ennyire végtelenül tájékozatlan és ostoba vagy, legalább a gyerekedre ne hagyd, hogy ez kihasson, mert ahogy így a válaszaidból elnézem, nem szellemi munkából élsz, nem is sikerülne. 23 évesen a lányod már felnőtt, majd ő eldönti. Biztosan jót akarsz, de ez az, amikor a jószívűség és a sületlenség párosul, semmi jó nem lehet belőle.
2017. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
90%
Hatalmas szerencsém van, hogy nem ilyenek a szüleim, mint Te, kedves Kérdező. Sokan leírták már, hogy hülyeségeket beszélsz, ráadásul NINCS jogod beleszólni, hogy mit akar.
2017. febr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát már...


Én meg most jelentkeztem kínai szakra, pedig én is hamarosan betöltöm a 23-at, és lány is vagyok. Engem mégse ilyenekkel bombáztak a szüleim, amikor közöltem, hogy otthagyom azt, amire ők ráerőszakoltak, inkább attól féltenek, hogy nem fogom bírni, mert ezek nehéz nyelvek. Ne mondd egy nyelvre, hogy bóvli, csak mert itthon nem beszéli minden második ember. Nem állítom, hogy ez mindennapi eset, de volt már rá példa, hogy egy ritkább nyelvet kellett fordítani/tolmácsolni sürgősen, és mivel kevés ilyet találni, hogy egy órás tolmácsmunkáért annyit kapott, amit más egy év alatt nem keres nem napi 12 órás munkával. De képzeld, még magántanárnak is elmehetek, azok is kérnek elég pénzt érte, az ilyen nyelvekért meg még többet is.


Jogod van elmondani neki a véleményedet, de neki ugyanannyi joga van eldönteni, mit akar.

2017. febr. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó szak/szakma. Boldog lennék, ha az én lányom ilyesmire adná a fejét, mert nem elég, hogy nagyon jól keres majd vele, de még azt is csinálhatja, amit igazán szeret, ennél a kombónál nincsen nyerőbb. Valószínűleg ő fog eltartani téged.
2017. febr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!