Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van köztetek olyan aki otthon...

Van köztetek olyan aki otthon tanult emelt szintű bioszra/kémiára mert orvosira készült?

Figyelt kérdés
Én most szeretnék elkezdeni majd tanulni itthon mert jelenleg dolgozom és majd ifjúságin akarok leérettségizni és tanulásban szeretnék segítséget kérni ,hogy hogyan álljak neki ezeknek a tantárgyaknak ? A könyvekből írjak vázlatot is amit tanulok a fogalmakról van pontos követelmény ? Olyanra gondolod ,hogy a nagyobb témaköröknek megvannak adva a kérdéseik ? Kinek mennyi idő volt felkészülni és naponta mennyi időt készült ezekből a tantárgyakból ?
2017. febr. 17. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én tanárhoz jártam/járok, de a felkészülés lényeges része önállóan történik, szóval bátorkodom válaszolni; ha teheted, dolgozd ki önállóan a követelményrendszert, de inkább feladatokat csinálj, mint hogy jegyzetelj. A pontos követelményt megtalálod az oktatas.hu-n. Bioszból van Nagy Etelének kidolgozott követelménye, ezt megtalálod a neten, kémiából ilyenről nem tudok, de a Villányi Attila munkásságot érdemes forgatni.


De mindenkinek saját tanulási módszer válik be a legjobban, idővel rá fogsz érezni, hogy neked mi válik be.

Ja, és ha amúgy is külön érettségizel, szerintem érdemesebb egyszerre csak egyet csinálni, így tudsz az adott tárgyra jobban koncentrálni, és nem kell párhuzamosan két dologra parázni.


(Nekem egyelőre a biosz van meg, a régi kémiámmal - ami gyötrelem rossz lett - együtt 411 pontom van, ami semmire sem elég, úgyhogy azt van még hátra, és lesz ami lesz :) )


Sok sikert! :)

2017. febr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Az szép gratulálok az eddig elért eredményedhez! Igen én is valami ilyesmire gondoltam csak az a baj ,hogy én teljesen nulláról kezdem és arra gondoltam először ,hogy a Nagy Etelét akkor megtanulnám ha már az alapon kivan dolgozva! Utána a mozaikos könyvekből tanulnék többször átolvasnám ami kimaradt a gimisekből persze! A 10,11,12-ből. És utána elkezdeném megcsinálni a középszintű érettségit és utána saját magamnak javítanám a javító kulccsal és így haladnék szépen az emeltig! :) Te milyen feladatokat csináltál meg ? Feladat gyűjteményeket talán ? Vagy micsodát ?
2017. febr. 17. 16:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én módszerem:


Biológia tantárgyhoz javaslom Mándics Dezső-Molnár Katalin: Biológia, ennyit kellene tudnod c. könyvét, és Bán Sándor: Kiegészítő fejezetek a biológia érettségihez,közép-és emelt szint c. könyvét. Illetve a mozaik kiadótól 9-12-ig a biológia könyveket!


Kémiából a Mozaik könyvek+ Villányi tankönyvei nagy segítség-pl az ötösöm lesz kémiából.


Én olvasom őket-hangosan és némán is.

2017. márc. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző válaszadó vagyok-biológiából van középszintű érettségim, szintemelő érettségit fogok belőle tenni. Kémiából meg nincs is érettségim-de emelt szinten fogok vizsgázni belőle-mert merek-.
2017. márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!