Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Semmi motivációm nincs a...

Semmi motivációm nincs a tanuláshoz. Miert van ez?

Figyelt kérdés

Felvettek arra a szakra ami erdekel de pár hete semmi motivacióm nincs a tanulashoz. Csak fekszem es ábrandozok,gépezek vagy zenet hallgatok.


Elég nehéz es eleg sok anyag van,nagyon kene tanulni mert mar így is lemaradtam..nem akarok kibukni ha bejutottam. De egyszerűen nem akar menni :S Nem bírok koncentralni az anyagra,alig fogom fel.

Amúgy mashoz sincs kedvem..régen imadtam edzeni meg tancolni de ahhoz sincs kedvem. Belassultam.


Lehetek depressziós? Vagy volt veletek is ilyen?

18/F


2014. okt. 28. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Volt ilyen, igen. Motivációt nekem az adott, hogy el kellett tartanom magam, és kb. heti néhány órában tudtam csak tanulni. Nem kell egyfolytában tanulni, csak keveset, de azt száz százalékos odafigyeléssel. Ne nyomaszd magad azzal, hogy húú, most minden nap nyomni kell júúúj, dehogy kell! Keress még elfoglaltságot, terheld le magad és amikor szorul a hurok, akkor majd teljesíteni fogsz! Addig, amíg ráérsz sajnálni magad, addig nem is fog menni. Több kötelezettség és terv kell, és kevesebb szabadidő! Nem depressziós vagy, csak ráérős! N31
2014. okt. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van valami, amire nagyon vágysz, de nem kapod meg? Esetleg barátnő?


Tudod, én is bejutottam egy elég jó szakra, de később jöttem csak rá, hogy ez nem az én világom. Most épp a váltás küszöbén vagyok, és semmi motivációm nincs a tanulásra, egyszerűen mert úgy érzem, nem akarom ezt csinálni. Nem érdekel.


Ha viszont érdekel valami, akkor az kéne, hogy erőt adjon, motiváljon. Mi az, amire vágysz? Bulizás? Társaság? Kapcsolat? Pihenés? Én eddig az életemből azt szűrtem le, hogy ilyen energiahiányos állapot akkor lép fel, amikor nem tudod azt csinálni, amiért lelkesedsz. És ha nincs lelkesedés, akkor nem kapsz energiát sem.


Szóval mi az, ami hiányzik az életedből?

2014. nov. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bulizas/tarsasag/kapcsolat.
2014. nov. 2. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!