Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek orvos, ha nincs orvos...

Lehetek orvos, ha nincs orvos a rokonságban és az ismerősi körben? Nehezebb lesz "csak" vagy lehetetlen?

Figyelt kérdés
2017. márc. 4. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, orvosi diplomát az orvosi egyetem elvégzése után adnak, nem örökléssel lehet hozzájutni. Vagy lemaradtam valamiről?
2017. márc. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs valami sok orvos az országban, szóval nem tudom, milyen elit világnak gondolod az orvostársadalmat, de leginkább be kell jutni az egyetemre és elvégezni. :D
2017. márc. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva nem értem a kérdést... Semmivel sem nehezebb, mintha már az ükapád is orvos lett volna (Az persze igaz, hogy az egyetemen a kapcsolatépítés a hallgatótársakkal és a tanárokkal is fontos, de ez mindenkire igaz.)
2017. márc. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem lehetetlen.


A lényeg, hogy legyen némi pénz a családban (nem tudsz naponta órákat dolgozni mellette, vagy minden hétvégét munkával tölteni).


Ha nem valami örökölt magánpraxishoz akarsz jutni, akkor semmi gond.

Nyilván sokat segít, ha tudsz kitől kérdezni, hogy milyen is volt az egyetem, vagy esetleg örökölhetsz könyveket, tudsz kérdezni a szakosodással, gyakorlatokkal, akármivel kapcsolatban, stb, de ezeket idegen emberektől is megkérdezheted.

2017. márc. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!