Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit mondanátok erre kamasz...

Ti mit mondanátok erre kamasz lányotoknak?

Figyelt kérdés
A lányom most középiskolás, és mostmár lassan ki kéne találnia mi szeretne lenni, mert jövőre érettségizik. Most azt mondja , hogy OKJ képzést szeretne elvégezni és fogászatiasszisztens és dentálhigénikus szeretne lenni .Egy kicsit bánom hogy nem megy egyetemre , de most mit mondjak neki ? Ez milyen szakma , meg tud majd egyáltalán élni belőle ?Nem fogja megbánni ? Kérlek sürgősen adjatok tanácsokat , mert kérdezi hogy mit gondolok , nem e haragszom .. SOS

2017. márc. 12. 20:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem lehet, hogy meg kéne nézni 1-2 rendelőnek a rendelési idejét.
2017. márc. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
100%
Két ismerősöm is fogászati asszisztensként dolgozik. Palotát egyik sem tudott venni, de megélnek a szakmájukból, nem nyomorognak.
2017. márc. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
2017. márc. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Magánban látástól mikulásig. van délelőttös-délutános műszak. A 8 óra a minimum.
2017. márc. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én fogorvosom előfordul, hogy még éjszaka 2-kor is ott "tornászik" a rendelőben, az asszisztenciával együtt.
2017. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
7. és 11. vagyok, a második komimba ideírtam volna, de mégis kitöröltem, pl a fogszabályzósoknak úgy volt, hogy egyikük volt talán kedden meg csütörtökön, másikuk meg talán szerdán meg pénteken; és talán 13 órától dolgoztak kb 6-ig vagy nem tudom, valami ilyesmire emlékszem. De ez már évekkel ezelőtt volt.
2017. márc. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
2017. márc. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

13, ma négyszer írta ki a kérdést, gyanítom, ez is a lány, nem az anyuka...

Anyukának csak van annyi esze, hogy a munkaidő a rendelési időtől függ, ezért nem mondható meg látatlanban...

2017. márc. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%

Én erősáramú elektrotechnikusként tudtam elhelyezkedni, van másik elektromos szakmám is, sajnos a multik felőrölték annak a szakmának a létjogosultságát, most jelenleg 200 ezres fizetésem van egy állami cégnél, maszekolni nem járok el, ott is csurranna, cseppenne.

Magyarul 1-5 év gyakorlattal egy "Országos Képzési Jegyzékbe" szereplő szakmával is lehet mérnöki fizetést össze szedni, tudni kell, hogy hova megy az ember dolgozni, nekem is sokat kellett szelektálnom, meg mondom sajnos a másik szakmámba nem tudtam elhelyezkedni. Egyébként maszeknál, volt olyan ahol 400at megkerestem úgy, hogy a hivatalos az bérminimum volt, itt viszont hajtani is kellett rendesen, életem nem volt.

Egyébként majd menni akarok fősulira is.

2017. márc. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
51%

"volt olyan ahol 400at megkerestem"


na jo, de egy villamosmernoknek 400 a kezdofizetese akkor amikor kiesik az egyetemrol, full legalisan, bejelentve, napi 8 oraban...


Es felfele meg a csillagos eg a hatar. Te pedig meg fogsz maradni ezen a szinten.

2017. márc. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!