Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi japán szak utáni munka?

Egyetemi japán szak utáni munka?

Figyelt kérdés
Ha valaki ki akar menni japánba akkor milyen munkát talál ott egyetem után?:D

2017. márc. 24. 21:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
59%

Tisztelt kérdező! Én japán szakos vagyok.


Nagyon egyszerű erre a kérdésre válaszolni. A japán szak nem tanárképes Magyarországon, tehát általános, középiskolában nem taníthatsz vele, mivel nem ad tanári diplomát. Szóval ez kiesik.


Fordító lehetnél, de nagyon kevés a nyelvóra (ez teszi ki a mintaterv legkisebb részét). Azoknak ajánlott a fordítói specializáció, akik már úgy kezdik meg japánszakos tanulmányaikat, hogy már van emelt japán érettségijük, illetve N3-mas, N2-es nyelvvizsgájuk. A többi meg amúgy sem lesz fordító soha... Akik fordítónak készülnek már tanultak középsuliban japánt, ill. egyetemi tanulmányi átlaguk miatt könnyen ki tudtak menni egy jó ösztöndíjjal Japánba tanulni legalább 1 évet. Nos, azaz 1 év többet fog érni, mint az egész japán szak.


Egyébként azzal, hogy lesz egy japán szakos diplomád, és japánul sem fogsz megtanulni, mit akarsz kinn csinálni?


Ahhoz, hogy munkát kapj külföldiként, szükséges letenni minimum egy N2-es felsőfokú JLPT nyelvvizsgát, mert ezt a munkaadó megköveteli, sőt sok helyen szabály írja elő! Tehát az összes teljes munkaidős álláshoz szükséges az N2-es nyelvvizsga és a nyelvtudás is. Ha részmunkaidős állást vállalsz, akkor nem hosszabbítják meg a vízumodat, és mehetsz is szépen haza. (egyébként japán állampolgárságot is ku.va nehezen lehet megszerezni független attól, hogy hány évet dolgoztál már kinn).


Japánba szívesen várják a szoftverfejlesztőket, mérnököket, kutatókat, matematikusokat fizikusokat :)


Egyébként az engem is érdekelne, hogy a japanolgia mesterképzést elvégzett hallgatók közül hányan mentek ki Japánban, élnek ott életvitelszerűen, és mi a munkájuk :)) És, hány főről van szó ;)

2018. nov. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Utolsó:te mit fogsz csinálni, ha elvégzed az egyetemet?

Régen sokat gondolkoztam, hogy japán szakra megyek, de egy kicsit lehangolt, hogy nem tudok vele mit kezdeni.

2018. dec. 23. 21:42
 13/14 anonim ***** válasza:
59%

Köszönöm kérdésed :D Valószínűleg beülök valami irodába :D bár ahhoz nem kell diploma, de jó ha van.


Azaz igazság, hogy nagyon kevés a nyelvóra, és így nem lehet megtanulni rendesen japánul. N3-mas nyelvvizsgám van, meg 1 éve csináltam Origó B1-et, most készülök B2-re, de lehet, hogy jövőre halasztom, mert szó szerint félek a szóbelitől.


Sokan "leértékelik" a kommentjeimet, csak azért, mert elmondom a tapasztalataimat... Mindig is köztudott tény volt, hogy ez a szak azoknak megy jól, akik MÁR tanultak japánul középiskolában! Akik meg nem, azoknak meg 1 évük van rá, hogy felzárkózzanak azokhoz,akik legalább 5 éven keresztül tanulták... Nem értem, ezen mit nem lehet érteni?


Van kb. 3-5 max 7 olyan ember, aki időben (3 év alatt) meg tudja szerezni a BA diplomát, de csak 2-3 olyan ember van, aki beszéli is a nyelvet legalább N3 szinte...


Egyébként pont egy hete néztem a KRE facebook oldalán, a japánosat, ahol szépen el is mondta pár végzett hallgató az igazságot, kár, hogy közülük jó néhány kommentet töröltek is :"D


Na, meg az a bizonyos 300 ezer forintos tandíj, ami tavaly még csak 210 ezer forint volt.


De tudod, mit? Jelentkezz nyugodtan erre a szakra, és nézd meg, hogy mire mész a nyelvi részével egy év alatt ;) és igen, a nyelvi része lenne a legfontosabb, mert ezzel tudna is az ember mit kezdeni, HA rendesen megtanítanák, nem csak a sok hulladék szar tárgyat adnák le!


Az összes nyelvi órán (japán nyelvtan, nyelvgyakorlat) még az is átmegy, aki sosem tanult japánul :) akkor el tudod képzelni, hogy milyen a színvonal.



Javaslom, hogy alaposan nézd át ezt az oldalt: [link]

Kik is tanítanak a KRE-n :D Tudnék neked olyan sztorikat mesélni, hogy el sem hinnéd, hogy ez a valóság...

2018. dec. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én nem rég végeztem el, de úgy érezem életem hibája volt. Inkább külön kellett volna tanulnom. Imádom a japánt, egész jól beszélem is, és akarok kint élni (egyenlőre ugye lehetetletn) Working holidayel.. de a szak maga kb annyit sem ér mint az anglisztika szak angolosoknak. Konkrétan alig alig van Japános munka itthon. Külföldi cégeknél az N2 alapelvárás és jó ha n4-n3 végére megtanulsz 3 év alatt. (Vagy inkább 3-5 év alatt..)


Ráadásban hihetetlenül szívattak minket a KRE-n. A Szövegolvasás ebben a formában inkább egy agyhalál mint egy óra, direkt arra megy rá hogy minél több ember kibukjon. Az égvilágon SEMMI értelme így kanjit tanulni ahogy tanítják, ezt a tanár is megmondta és a tanszék is tudja de ugye jobb a bukottakból beszedni a pénzt.


Az előző kommentelő (3 éve írta) de nem viccelt, 4-5 év alatt végzi el a legtöbb ember köszönhetően annak hogy a Szövegolvasás számonkérése egy vicc, irreálisan nehéz. Én kezdősként 6 féléven át szívtam vele, úgy hogy a jobbak közé tartoztam a kezdősök közül. (elvileg 4 kurzust csináltam 6 félévig...) A filológiák szintén röhejesen nehéz, aztán kell 50 minor kredit + egy rakás olyan órád van aminek köze nincs japánhoz (második keleti nyelv, kínai töri, muszlim töri, ilyen vallás olyan művészet, KUTATÁSI - senki sem tudja miről szól - SZEMINÁRIUM.


Ott vagy hogy egy félévben van 2 órád ami igazán fejleszt, a nyelvhelyesség és a nyelvtan. A többi egy vicc. + van szabadon választhatóként Nyelvfejlesztés, meg nyelvtan. A fontos szabadon választható. Igazából ha érdekel a japán nyelv, tanulj külön jobban jársz még ha fizetős is.


Shota Goto, Watanabe Kaoru és Wakai Seiji kezébe kellene adni a tantervet és akkor TALÁN 3 év alatt eljutnánk egy komolyabb szintre.

2021. okt. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!