Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnök, élelmiszermérnö...

Vegyészmérnök, élelmiszermérnök, biomérnök, vagy gazdaságinformatikus?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy eltérőek a szakok, de az az igazság, hogy közgazdasági szakközépiskolában tanulok, viszont a közgazdaságtan nem az erősségem, viszont előnyben lennék a többi odajelentkezővel. A kémiát, biológiát pedig mindig is szerettem, érdekeltek, csak nem állok belőlük olyan nagy szinten. A matematika pedig az egyik kedvenc tantárgyam, szóval azzal nincs baj.

2017. ápr. 3. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
válaszom meglepő lesz, de mindenképpen azt válaszd amelyik a legjobban érdekel..
2017. ápr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
"A matematika pedig az egyik kedvenc tantárgyam." Ez esetben egy matematika alapszakkal jársz a legjobban.
2017. ápr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Élelmiszer és vegyészmérnökök fizetése nincs túlságosan eleresztve. Legalábbis az alapján amit gyakorin és mennyitkeresel.hu oldalon szoktam olvasgatni. De mindenképpen járj utána magad is.


Ha egyformán el tudod magad képzelni bármelyik területen, akkor én mindenképpen az informatikust választanám a helyedben. Elhelyezkedés és fizetés szempontjából ez lehet a legjobb.

Amúgy gyakorin sokat foglalkoztak a különböző egyetemek gazdinfó képzéseivel. Ha jól tudom elég sok suliban eltér az informatikai, illetve gazdasági tárgyak felosztása egymáshoz képest. Ha ezen szak mellett döntenél, akkor érdemes lesz utánanézned az adott egyetemen képzésének. Esetleg itt megkérdezni vagy pár ilyen kérdést vissza olvasni.

2017. ápr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Ha már most se szereted a közgázt, akkor nem fog változni a későbbiekben sem (legalábbis valószínűleg nem), szóval igazából menj oda, ami megy is és érdekel is, és ha éppen nincs ilyen, arra, ami a legjobban érdekel, gyúrj addig, hogy jó is legyél belőle. Természettudományos szakokkal egyébként talán a vegyészmérnöki éri meg a legjobban.
2017. ápr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. ápr. 4. 07:41
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Én is szerettem a matekot, míg (már 3. levél után) elfogadtam egy meghívást egy nyári matektáborba (még 7.-esen). Az a sok kocka...na nekem ott ért véget, hogy matek alapszakra menjek XD Na a viccet félretéve, a matematikusok nem túl jó fizetésre számíthatnak, max elmennek tanárnak, esetlen h fullos vagy (a kockák között is kocka és zseni is), akkor alkalmazott matematikusként viszont sokra viheted. Ehhez pedig kevés csupán szeretni a matekot.


Az élelmiszermérnök nem is mérnök. Az ugyanolyan büfészaknak számít, mint egy átlag bölcsés. Komolyan. Semmire nem kell kb.


A gazdaságinformatikus és a vegyészmérnök a legjobb. Biomérnöknek még nem sok múltja van az országban, de általában sok állást is úgy hirdetnek meg h ,,vegyészmérnök, vegyész vagy biomérnöki végzettséggel".


Ne aggódj azon, hogy nem fog menni. Képzeld, vegyész- és biomérnökire még csak nem is követelmény a kémia érettségi. Ezért van első félévben a felzárkóztató alapismeretek. Menni fog ;) Ha meg mégsem, az első félév után még következmény nélkül otthagyhatod és februárban jelentkezhetsz másikra. Hajrá ;)

2017. jún. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az élelmiszermérnök nem is mérnök. Az ugyanolyan büfészaknak számít, mint egy átlag bölcsés. Komolyan. Semmire nem kell kb. "


Ezen felröhögtem :D

Mert a mérnök az csak a gépész,villamos és a mérnökinfó igaz?

Sorolnék pár tárgyat élelmiszermérnökiről:

Vegyipari géptan, élelmiszeripari műveletek I-II-III (ez felfogható vegyipari műveleteknek is, mert a Fábry féle vegyipari művelettan a kötelező olvasmány..),matematika,statisztika,elektrotechnika,termodinamika,reológia,méréstechnika és automatizálás,analitikai kémia és még sorolhatnám..


Az meg hogy nem kellenek sehova, nettó hülyeség.

Gondolom te se örülnél annak, ha pl veszel egy palack vizet és az algás vagy a bolti sonka romlott, vagy esetleg a sütéshez használt lisztben fuzárium van..

2017. jún. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy mellesleg, SZIE-n vagyok élelmiszermérnök, és ugyanazt a kémiát vesszük, mint a biomérnökök, ugyanolyan követelményrendszer mellett ;)

Erről ennyit.

2017. jún. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy ne kellenének élelmiszer mérnökök. Más kérdés, hogy itthon nem nagyon fizetik meg őket.
2017. jún. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!