Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esztétika szak: tapasztalat/vé...

Rosy99 kérdése:

Esztétika szak: tapasztalat/vélemény?

Figyelt kérdés
Szabad bölcsészeten belül főleg az esztétika szakirány érdekel, a képzés/egyetem színvonala, elhelyezkedési lehetőségek, tantárgyak, stb.

2017. ápr. 5. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
elhelyezkedési esélyek? Ez komoly? az esztétika szak nem épp arról híres hogy túl sok vele az esély az elhelyezkedésre..sőt, úgy általában a szabad bölcsészettel...
2017. ápr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
20%
Nagy segítség lehet a mekiben, ha esztétikusan tudod a tálcára a sajtburgert meg a kiskrumplit.Sok pozitív vásárlói visszajelzés után akár még elő is léptetnek!
2017. ápr. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az esztétika szak valóban nem arról híres, hogy hatalmas elhelyezkedési lehetőségek lennének vele, de:

én ismerek személyesen embert, akinek nem volt gondja, hogy jó állást találjon vele. Az esztétika inkább egy kiegészítő ismeret, én inkább minornak ajánlom. Ha kritikus szeretnél lenni, ahhoz jó, nagyrészt műveket elemeznek (nem vagyok esztétika szakos). De nem lesz könnyű, legalábbis nem ilyen "beböfögök valamit, és az már kritika" kaliberű, sőt a mélyebb esztétika igenis nem sétagalopp.

Másik lehetőség, hogy egyetemen oktatod, az szerintem elég egyértelmű. De ha nem egy szerkesztőségben vagy felsőoktatási intézményben szeretnél dolgozni, csak akkor ajánlom, hogyha tényleg nagyon érdekel. És arról még nem is beszéltem, hogy egyetemi éveid alatt nyitottnak kell lenned és a legkisebb lehetőségeket is meg kell ragadnod, hogy ki tudd kaparni a gesztenyét ;)

2017. ápr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!