Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodás és menedzsment...

Gazdálkodás és menedzsment mennyire nehéz, magolós szak?

Figyelt kérdés
Bár tetszik, de kicsit félek tőle, ugyanis már 1 éve érettségiztem, így kiestem a dologból eléggé, és hát nem én vagyok a legszorgalmasabb ember. A matekos tárgyaktól nem félek, a többi az, ami kicsit aggaszt.

2017. ápr. 6. 11:44
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

"Persze, munkahely fizetés diploma, 3 olyan dolog amit tök szivesen megosztok vslakivel az interneten :Dd"


Azért te elég szépen megkérdezgeted másoktól.

2017. ápr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%

Komoly lehetőségeket mondott az illető, én megkérdeztem mirol beszél.

Az hogy más valaszol ezekre csak azt mutatja hogy mekkora fogyatekosok vannak gazdmenen.

2017. ápr. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
89%

Egy szóval nem mondtam, hogy arra a mondatodra gondoltam.

Egy szóval nem mondtam, hogy gazdmenre járok. Te kérdezgetted csak, majd kész tényként kezelted, annak ellenére, hogy nem válaszoltam. Majd hasonló kérdésnél besértődsz, magánéletedet sértve érzed.

Látszik, hogy fogyatékos vagy. Érettségid lehet maximum.


De hogy örülj: komoly lehetőség az ilyen szakosoknak például, ha be tudnak kerülni valamelyik menedzsment tanácsadó céghez (McKinsey, BCG, BIG4 tanácsadó üzletágai), mivel a sok szervezetelmélettel meg vállalkozásfejleszéssel kapcsolatos dolog, amit a gazdmenen tanulnak, egy ilyen cégbe/munkakörbe passzol bele a legjobban.

Nagy presztízs egy ilyen cégnél dolgozni, nagy fizetéssel jár, a jövő felsővezetőit az ilyen cégek termelik ki.

2017. ápr. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
5%

McKinsey, BCG, BIG4 tanácsadó üzletágai), mivel a sok szervezetelmélettel meg vállalkozásfejleszéssel kapcsolatos dolog, amit a gazdmenen tanulnak, egy ilyen cégbe/munkakörbe passzol bele a legjobban.


1.

Azért a Mckinsey és BCG mellett ne említsük egy lapon a BIG4-t. Az se rossz hely de kispályás a másik kettőhöz képest.

2.

Az előbbi kettő magasrol leszarja mit tanultál te szervezetelmélétről meg vállalkozásfejlesztésről tanultál, a jelentkezok max 2%-a kerül be es le merem fogadni hogy azok nem a Gazdmenesek, ha meg igen azok az emberek bekerultek volna bárhonnan.

2017. ápr. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
9%

Te azt írtad a kérdezőnek, 4-es átlággal a Gazdmen, +Mesterszak, Angoltudás meg talán mégvalami es komoly lehetosegei lesznek.

Aztán azt írod hogy a Komoly lehetőség a Mckinsey, BCG.

Azért éléggé félrevezeted ha azt mondod az a 3 kritérium elég.

2017. ápr. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
87%

"le merem fogadni hogy azok nem a Gazdmenesek"


Hát nem tudom, én találomra megnyitottam most 10 magyar McKinsey-ben dolgozó ember linkedin profilját, és abból 5 gazdmenes volt.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Igazsághoz hozzátartozik, hogy ebből 1 még a régi osztatlan képzésen végzett, a maradék nemzetközi gazdálkodáson, alkalmazott közgazdaságtanon, pénzügy&számvitelen végzett, volt egy kereskedelem és marketinges, ami engem is meglepett.

Meg a legtöbbnek van mesterképzése is, de az manapság már hozzátartozik a versenyképességhez, még a mérnököknél is.

Ezek szerint mégis csak fontos, hogy legyen fogalma az embernek a vállalatgazdaságtanról, vállalatelméletről, mert csak közgázost látok itt.


# 25


Én hol írtam ilyet? :D Azért elég komoly helyen tanulhatsz, hogy még 2 százalékot sem tudsz megkülönböztetni. Ráadásul neki még a neve is be van kapcsolva.

2017. ápr. 12. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
16%

Hat persze, ez 5 ember a töb ezer gazdmenes közül, elhiheted hogy oket nem a vàllgazd tudasukert vettek fel.

Nem olyan helyre kell menni tanulni ahol kevesebb mint 1% viszi valamire hanem ahonan az emberek nagy része ès ez nem a gazdmen

2017. ápr. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az McKinsey-ről beszéltünk, ami Budapesten maximum egy pár tucat embert foglalkoztató vállalat, nem tudom hány embert vársz még.

Miért akarod ennyire görcsösen bebizonyítani össze-vissza hazudozással, hogy a gadzmennel nem lehet elhelyezkedni, ami nyilván nem igaz?

Gazdmenes a főnököd, és meg szokott alázni?

Csak próbálom megérteni a frusztrációd forrását.


Mellesleg siralmas, amikor valaki ilyen helyesírással vitatkozik a közoktatás kategóriában.

2017. ápr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
78%

Szerintem inkább tanulj szakmát, ami külföldön kelendő, és egy nyelvet, olyat ahová mennél.

Sajnos nyugdíjunk sem lesz, butaság tanulni több évet, hacsak nem orvosnak, mérnöknek, IT-s-nek nem tanulsz, illetve inkább az ismeretség kulcsfontosságú az álláskeresésnél.Telített a gazdász szakma is sajnos.

2018. szept. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
100%

Fú b.azdmeg mennyi okos egy helyen. Egymás torkának esnek és osztják egymásnak az észt. Nagyon nagy janik vagytok bármit is végeztetek vagy nem végeztetek el.


Szerencsétlen kérdezőt viszont sajnálom. Ebből nem lehetett nagyom okos

2019. júl. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!