Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME építőmérnökin milyen...

BME építőmérnökin milyen szakirányt érdemes választani?

Figyelt kérdés

Egyelőre a vízmérnöki vagy a vízi közmű és környezetmérnöki specializáción gondolkodom.

Laikusok kíméljenek!



2017. ápr. 20. 22:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az egy nagyon szép szakma, viszont itthon soha nem fogsz vele rendes munkát kapni, csak kis 4-5 fős magyar cégeknél, ahol nem vagy rendesen bejelentve, nincs semmi fejlődési lehetőséged és annyit keresel, mintha a Tescoban lennél árufeltöltő.
2017. ápr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És külföldön milyen a helyzet? Gondolok itt Ausztriára, Németországra, esetleg Angliára.
2017. ápr. 21. 10:18
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem értek azzal egyet, hogy nem kapsz vele munkát, a fizetés részével meg egyre kevésbé. Ha jó vagy a szakmádban lehetőség és pénz is van benne, a szakmai előrelépés meg szerintem jól biztosított. Egy jó 20 év hiányzik a szakmából, így 35 és 55 éves között elég kevés mérnök van, így most mégtöbb lehetőség van benne. Én 5 éve dolgozok a szakmában és elégedett vagyok vele minden szempontból, perpillanat nem szándékozom külföldre menni (voltam korábban, nyelveket beszélek, tehát nem ilyen jellegű a kérdés).

Persze sok kis mérnökiroda van, de az ottvégzett munka lokálisan is izgalmas és értékes. Ezenkívül van jópár nagyobb tervező intézet - akár amihez már kivizelezés is kapcsolódik. Ja, és természetesen igazgatásba is el lehet helyzkedni (ott közalkalmazotti bértábla szerint).


Mi a fizetési elvárásod? Csak, hogy tisztán lássak.


Szakterületek:

- A környezetmérnöki szerintem az túl általános, azzal nehezebb elhelyezkedni szerintem. Illetve max mellékszakirányként hallgass át pár tárgyat (pl hulladékgazdálkodás, transzport folyamatok).

A vízi közmű az jó tud lenni, ha tervezésben vagy közműcégnél szeretnél elhelyezkedni. Nekem kicsit unalmas, mert sok a hasonló terv. Viszont sok ismerősöm nagyon elégedett vele. Manapság már itt is alapvető elvárás a modellezés, az ehhez kapcsolódó peremfeltételek megteremétes mostanában tisztázódik teljesen, itt sok munka lesz (részben mert minden tervhez mostmár rendes dinamikai modellt kérnek).

A vízmérnöki szerintem nagyon (én aként végeztem), viszont ha még BSc-n vagy, akkor egy utas szakirányt csapj mellé. Infrastruktúrára amig világ a világ szükség lesz, ez a kettő meg jól lefedi a dologkat, mert a vizes az az elvi részeket tisztázza meg ad egy jó rálátást (numerikus modellek, stratégiák, stb.), az utas résznél meg az általános tervezési alapelveket adja át (Civil 3d, stb.). A három szakirány közül ez a legnehezebb, így érdemes ezt hallgatni egyetemen, mert baromi jók az oktatók. A többi szakirányba az érdekes tárgyakat hallgasd át, de alapvetően a munka mellett meg tudod majd tanulni a fontos részeket.


Mérnökként alapvetően egy látásmódot és gondolkozásmódot kell elsajátítani, a gyakorlati részét azt munka mellett fogod megtanulni - mert az építőmérnöki szakma nagyon szerteágazó.


Ez volt itt a reklám helye:)))

2017. ápr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem tudom, mi lehet a probléma, a barátom két éve végzett bme-n infra-víz szakirányon, és se ő, se az évfolyamtársai nem találnak rendes helyet, mindenhol minimálbérre vannak bejelentve 4 óra munkára, közben 10 órákat dolgoznak.
2017. ápr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3-as,

neked és az ismerőseidnek, akik meg vannak elégedve a munkájukkal, azoknak milyen feladatokat kell elvégezniük, milyen munkahelyen vannak, illetve milyen a fizetés? Mert ezen és más fórumokon is azt lehet olvasni, hogy nagyon sokan nincsenek megelégedve a munkájukkal kapcsolatban szinte semmivel, főleg nem a fizetéssel. Gyakorlatilag ez amit itt te írtál az első pozitív vélemény az építőmérnök szakmáról amit a neten olvastam.

2017. ápr. 21. 19:51
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes mód mi meg alig találunk mérnököt...sőt több cégről is tudok akik kínlódnak azzal, hogy nincs elég mérnök. Pláne ilyen 4 órás hülyéskedés BME diplomával. Nem lehet, hogy a barátod szakmaisága a gond? Csak, mert nehezen tudom elhinni. Persze sajnos mindig van cég aki ki akarja használni a frissen végzetteket és jól lenyomni az önbecsülésüket. Meg államigazgatásba is folyamatos mérnök hiány van - de persze az sok embernek nem fekszik, mert ott a bérezés az bértábla szerint van.



Nekem kb az összes építőmérnök ismerősöm elégedett a munkájával (szakmai résszel mindenképp, akinek nem tetszett az már MSc-re Marketingre vagy Műszaki Manager-re ment), és az anyagi részekkel is a legtöbb (államigazgatásban azért lehetne több pénz, de ott meg van sokszor lehetőség maszekolni rendes tervekben). A fiztésben van szórás bőven, bruttó 300-700 között keresnek a kortársaim, ami nagyon sok mindentől függ, kirészletezeni igen nehéz. Szerintem ez egy igen korrekt tartomány.


Munka: tervezés, kivitelezés, előkészítés, stratégia alkotás, műszaki felügyelet, kisebb cégnél komplex tervezés, nagyobb cégnél középirányítás, gyártónál sales, nagy cégnél kutatás...mindenféle van az ismerősök között...


Az az igazság, hogy ez egy olyan szakma, aminél amikor kijössz az egyetemről egy jól felkészített, de üres festővászon vagy, hiszen az elméleti tudásod a helyén van, de a gyakorlati része az hiányzik még - azt több év alatt lehet megszerezni, hozzá kell érni a feladatokhoz. Illetve lényeges, hogy egy olyan szakma, amit csak úgy érdemes csinálni, hogy ha szereted amit csinálsz, mert nem könnyű - maga a mindennapi munka az tud igénybevevő lenni, szinte folyton agyalni kell megoldásokon és legkevesebb esetben fér bele a 8 órába. De szerintem a legjobb szakma:).

2017. ápr. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha már inf-ra szakirányról beszélgetünk:


Szerintem még útépítős multinál is nagy szó, ha megkapod pályakezdőként a 200 nettót művezetőként, nulla tapasztalattal az egyetemről kilépve. Pláne úgy, hogy kezdésként autópályás részhez bekerülni elég nehéz. Cégen belül is van elég tapasztaltabb pályázó oda. A fizetéshez meg tegyük hozzá, hogy ez átlag heti 6 napra szól 10 órában.

Meg, hogy napi szinten 1-1 órát simán elutazhatsz a célig meg vissza.


A felvi az építőmérnök pályakezdő átlagbérre (vidék + Bp átlagára) amúgy 199 bruttót jelez. Ami a vidéki tervező irodák átlagbére miatt amúgy sajnos igaz is lehet. Ott tényleg siralmas a helyzet.


[link] [Igaz, hogy 4 éves adat].



Amúgy szakirány választáskor, én is így voltam mint te. Sajnos nem akartam 4 félévet kidobni az ablakon és váltani, pedig utólag már biztos ezt tanácsolnám magamnak. Jobb ennyit beáldozni mint 8-11 félévet, meg utána is csak szívni. Államin kitanulható még egy normális szakma így.


Kiváncsi leszek, hogy ha csökken az EU támogatások nagysága [Pedig pár éven belül ez fog!] , akkor mi a fr@nc lesz a hazai építőiparral.

Vagy ha nem kapnak az emberek éppen 10 millió ingyen pénzt lakásra :D Netán a pénzt nem szórják stadionokra.

Ezek nélkül szerintem az építőipar meg hát... :D

2017. ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy mindenki mást ír.
2017. ápr. 22. 12:36
 9/15 anonim ***** válasza:

Én most hallom először, hogy valaki jól el tudott helyezkedni ilyen diplomával. Én is inkább azt tudom megerősíteni, hogy nem bekelentve dolgoztatnak sz*ré'-hugyé'... Sajnos az építőipar nagyon korrupt...

Az átlagfizetések sem hazudnak, keményen tanulsz kb azért, hogy egy bolti vezető többet keressen, mint te. És néha nagyon alpári emberekkel kell együtt dolgozni, mert a jó munkaerő nagy része már külföldön van, gondolok itt a kőművesekre, stb.

2017. ápr. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

3-as, 6-os, mit tudsz ehhez hozzá szólni? Te nem tapasztaltál ilyesmiket?

Illetve itt is hasonlókat írnak: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2017. ápr. 23. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!