Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira járók! Lehetne pár...

Orvosira járók! Lehetne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék felvételizni, és nem vagyok már 19 éves.

Annyi kérdésem lenne!


Pár így hirtelen.


Lehet az egyetem mellett dolgozni?

Van bármi támogatás-segély? (ezeknek van valami korhatára?)

A tanulmányi ösztöndíjat mennyire nehéz elérni?


Illetve bármi érdekel, ami hasznos.


A lényeg, hogy nekem mindenképp kell mellette dolgoznom (nyilván nem naponta 8-12 órákat)


A nyári gyakorlatokra kaptok bármit is, vagy az olyan mintha suliba járnátok?


Bocsánat, ha minden kérdésem a pénz körül forog, nem vagyok pénzéhes, csak szeretném valahogy megoldani a munkát és a tanulást egyszerre.


2017. ápr. 24. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első két évben nem ajánlatos dolgozni. Nem mondom, hogy lehetetlen, de csak valami rugalmasat, és még így is nagy az esélye, hogy csúszni fogsz.

Én harmadéves vagyok, és heti 1 napokat dolgozom (igaz, akkor gyárban 12 órát, mert így egy napon keresek 12 ezret), de ez olyan hely, hogy jelentkezem, megyek, heti kifizetés van, és ha két hónapig nem megyek a vizsgaidőszakban, az sem baj. Nos, azért kevés ilyen hely van. Nagyon-nagyon jó időmenedzsmenttel talán megoldható a rendszeres munka, de nagyon necces.


Van alaptámogatás első félévben, illetve szoctám, de ahhoz tényleg rászorulónak kell lenni, nagy család, alacsony egy főre jutó jövedelem, vidéki lakhely, stb. (Én félárva vagyok, és nem kapok semmit.) Illetve ot van még a Bursa Hungarica, de az se valami egetverő összeg.


Tanulmányi ösztöndíjat, hát, ha hajtasz, el lehet érni, 15 ezer már megvan egy nem olyan rossz átlaggal, 30 ezret csak a legkiválóbbak kapnak.


Nyári gyakért nem jár pénz, sokan a hatodévet is ingyenmunkának tekintik. :)

2017. ápr. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez sajna nem az az egyetem, ami mellett dolgozni tudnál rendes jövedelemért. Valami zsebpénzt össze tudsz szedni.... de többet nem. Tényleg. Vagy a tanulás kárára fog menni. Vagy pedig a te károdra, mert azt se lehet 6 éven át csinálni, hogy tanulás-munka-alvás, nulla szociális élettel és alvással.
2017. ápr. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem vagyok orvosis, de én is oda készülök és a sógornőm orvos.

Ahogy én látom, a munka a tanulás kárára megy, ha pedig nem tanulsz, akkor nincsen tanulmányi ösztöndíj. Esetleg olyan "alkalmi" munkával lehet egy kis pénzt keresni, mint az egyik előző válaszoló.

A tanulmányra kapott ösztöndíjnak tudtommal nincs korhatára, a szociálisról fogalmam sincs.

2017. ápr. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kb. mikor ér véget naponta a tanítás?

Tehát mindig bent kell maradni tök sokáig, vagy változó, és van, hogy már délután 2-kor indulhatsz haza?


Van olyan, hogy egy 1-2 óra nap közben lyukas óra?

2017. ápr. 26. 09:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Órarend igen változó, évfolyam\egyetem függő. Volt hogy folyamatosan este 8ig volt órám, volt hogy naponta 1 órám volt és olyan is volt, hogy 3 órám volt egy nap de szétdarabolva (8-10, 12-14, 16-18)
2017. ápr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!