Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építőmérnök külföldön?

Építőmérnök külföldön?

Figyelt kérdés
Milyenek a lehetőségek építőmérnöki diplomával külfölfön? Érdemes külföldre menni? Melyik országokba érdemes menni?

2017. máj. 1. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdemes, mivel mérnöki irányzatok közül itthon sajnos elég rosszul fizet. Kűlföldön mondjuk talán kevésbè van leszakadva fizu szempontjából. Az a gond, hogy a mai világ nem erről szól. IT és gépiparról szól minden..
2017. máj. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Öreg azért lakni is kell valahol, a tiszta víz se jön rosszul, a szarodba se akarsz úszni gondolom, meg az autód alá is jól jön az aszfalt nem? :D
2017. máj. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És ezt hol mondtam, hogy ez nem fontos? Fontos. De nem várható el senkitől, hogy ilyen fizetések mellett csinálja. Majd ha nagyon szükség lesz ra szépen a zsebükbe nyúlnak. Rengeteg ismerősöm dobbantott a hazai építőiparból, de nem is hibáztatom egyiket se. Sőt nem sokára megyek én is utánuk. Annak szintén örülök, hogy az építészre/építészmérnökire jelentkezők száma vissza esett a harmadára. Ennyit értek el ezekkel a fizetésekkel, hogy se mérnök se szakmunkás nem lesz az építőiparban.
2017. máj. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor, ezek szerint nem éri meg kimenni külföldre, és ezt tanulni?
2017. máj. 2. 20:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Itthon szerintem teljesen kuka. Külfölddel meg az a gáz, hogy ha kimész tapasztalat nélkül, akkor inkább felvesznek egy helyit akinél legalább van anyanyelvű szintű nyelvtudás.


Valljuk be, hogy a mai világ nem az építőipar körül forog. Én keresnék a helyedben egy dinamikusan fejlődő és kevésbé korrupt iparágat.

2017. máj. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, akkor marad a gépészmérnök, köszönöm a válaszokat!
2017. máj. 2. 21:35
 7/7 anonim válasza:
Szerintem nem valami okos dolog, hogy 1-2 ember véleménye megtudott győzni :D
2017. máj. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!