Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik szakma...

Szerintetek melyik szakma "polihisztor" szakma?

Figyelt kérdés
Értem itt, hogy sok mindenhez ért.
2017. máj. 8. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Az újságírók mindenbe belepofaznak, és talán az egyetlen szakma, aminek képviselői azt hiszik, hogy joggal... manapság nem létezik polihisztor meg egy egy tudományterület rész területén sem feltelteln van otthon a tudós aki műveli, csak abban, amire specializálódik... túl sok tudást halmoztunk már fel egy embernek, de még 1000-nek is
2017. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szerintem egy erősáramú villamosipari szakmunkás pld elég sokszínű tudással rendelkezik lásd nem csak "villanyt tud szerelni": falvésés-falbontás, vakolás, fém festés, akkor csőszerelést átlátja, műszerészkedni tud picit, gyártósorokhoz ért, lakatolni tud, nagyon alap szinte hegeszteni még. Jó tegyük hozzá, hogy tapasztalat hozza az egészet, mert látja az ember, viszont ebből a szemszögből szerintem ez a szakma az ami más szakmákhoz is közel áll.

(én is ez vagyok, én se csinálok mindent elárulom, viszont sok helyre el tudom magam képzelni mint segédmunkás)

NA ilyenekre gondoltam.

Mechatronikai szakember meg szerintem meg pont hogy se az elektronikához, se a mechanikához nem ért :D

2017. máj. 8. 10:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert egy munkakörbe több minden beletartozik, még nem vagy polihisztor. :D Pl egy orvos tanul bioszt, fizikát, kémiát, tud szúrni és szívhangot nézni is, mégis szimplán orvosnak hívjuk. A legtöbb szakma több munkakört és területet érint, ettől még senki nem lesz polihisztor.
2017. máj. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Alkalmaz azon kívül valamit az orvos? (fizikát direktbe vagy kémiát?)
2017. máj. 8. 14:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. máj. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!