Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha orvos szeretnék lenni,...

Ha orvos szeretnék lenni, azon belül is sebész, milyen szakra kell jelentkeznem?

Figyelt kérdés
mert nézelődtem a felvi.hu- n és nem találtam igy konkrétan orvost csak ápolót...

2017. máj. 10. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
eloszor 4 eves kepzes van ugy tudom, aztan szakosodas.
2017. máj. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szeged, pest, pécs, debrecen itt van az országban orvosképzés, osztatlan összesen 6 éves.
2017. máj. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Osztatlan általános orvos képzés a Semmelweis, Debreceni, Pécsi, Szegedi Tudományegyetemem/Egyetemen, az általános orvosi karokon, hat éves. Utána tudsz szakosodni annak, aminek akarsz.
2017. máj. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz rogton sebesznek jelentkezni, elpszor altalanos orvosi kepzesre kell menni. Utana lehet szakosodni, ha azt elvegezted, haziorvosnak, sebesznek, kardiologusnak, patologusnak, stb.
2017. máj. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Általános orvos képzés az ország 4 pontján, osztatlan 6 év, rezindensképzés, majd szakirány 4-7 év (sebész inkább 7év felé hajlik, a háziorvosi kb. 4).
2017. máj. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na jó, leírom

általános orvosi:6 év

rezidenskedés: 2 év

szakosodás-2-4-6 attól függ

Sebésznek értelemszerűen a szakosodás után, tehát minimum 8 év tanulás után lehet.

2017. máj. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezt értem és koszönöm is, de nem tudtam meg milyen szakra kene jelentkeznem, mert orvos kepzést nem találtam cda ápoló kepzest, és ezert is tettem fel a kerdest, hogy mire kell jellentkeznem.
2017. máj. 16. 12:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Általános orvos szakra. Egyetemen. Azért nem találod, mert a keresztféléves képzések között nézed és nem az általános felvételiben, legalábbis szerintem. Egyébként de, mindenki ezt írta. :D
2017. máj. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ÁOK-ra jelentkezz
2017. máj. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!