Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem bekerülni a...

Van esélyem bekerülni a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karára?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és egész életemben erre vágytam. Eddig minden évben kitűnő voltam, de legjobban a bioszt és a kémiát szeretem. Nem tudom, hogy van e esélyem bekerülni az orvosira, mert ez olyan elérhetetlennek tűnik. Tudom, hogy egy évben nagyon kevés embert vesznek fel és félek, hogy én nem vagyok elég okos a bekerüléshez. Mit gondoltok?

##sote
2017. máj. 13. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért, mi kellene, hogy elhidd, hogy képes vagy rá?

Komolyan kérdezem. Mi mást kellene még teljesítened magad számára, hogy el tudd hinni?

2017. máj. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Nem tudom, hogy hogyan bizonyíthatnám be magamnak, hogy képes vagyok rá. Lehet, hogy csak a kudarctól félek.
2017. máj. 13. 23:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj a kudarctól. Ha nem jön össze, újrapróbálod. Egyébként nem tudom, tekintve, hogy kitűnő vagy, és jól megy a biosz és a kémia, dunsztom sincs, hogy mitől ne lenne esélyed bekerülni. Majdnem négyszáz embert vesznek fel minden évben kb 1600 jelentkezőből. Kb olyan nehéz, mint bejutni egy jó gimnáziumba. Nem egyszerű, de ha nem hanyagolod el a jegyeidet és tanulsz az érettségire, kirázod a kisujjadból.
2017. máj. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Eddigi tapasztalatok alapján 85 % körülire kéne megírnod mindkét emelt szintű érettségit (biológia és kémia). Ez nehéz, de egyáltalán nem lehetlen feladat egy kitűnő tanulónak.
2017. máj. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Túlmisztifikálod.

1. Nem vesznek fel "nagyon kevés embert", ellenkezőleg, elég nagy egy-egy évfolyam.

2. A ponthatárt jelentősen megemeli az, hogy kötelező a két emelt, így mindenki viszi alapból a +100 pontot. (Már akinek van esélye - aki a 60%-ot sem éri el, az tényleg esélytelen!)

3. Kb. négyszeres a túljelentkezés, de ebben benne van egy csomó olyan ember, aki tudhatná, hogy esélytelen, mert pl. közepesei vannak a gimiben és kb. 30-40%-ra írják az emeleteket. Közülük sokan már a szóbelire sem mennek el.

2017. máj. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ettől amit írtatok esélyesebbnek érzem magam. Most újult erővel ülök le kémiázni. :)
2017. máj. 14. 08:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonlóan gondolom én is, mint az előttem szólók. Lehetőleg 85-85%-ra hozd össze az emeltjeidet (jó tanárral, szorgalmas és folyamatos készüléssel nem olyan veszélyes ez, mint tűnik elsőre), a közepeidet is írd minél jobbra, törekedj mondjuk 90 körüli eredményre.

Az egyik barátom most az orvosira jelentkezett (most érettségizünk), egész évben stabilan készült (de azért nem is hajtotta agyon magát), szerintem ő abszolút készen áll erre.

Hidd el azt is, annyi rálátasom van, hogy az oda jelentkezők sem mind zsenik, sőt. Néha nagyon extrém arcokat is látok, akik tényleg nem értem, mit akarnak az ÁOK-n.Szóval sokan kihullanak, vagy már módosítottak is a sorrendjükön, látván, hogy nem lesz elég pontjuk.


Szorgalmas, kitartó munkát kívánok, meglesz az! :)

2017. máj. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. máj. 15. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!