Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogosan érzem ezt igazságtalan...

Jogosan érzem ezt igazságtalannak, hogy nem vesznek fel soron kivül egyetemre? Többit lent!

Figyelt kérdés

Rendelkezem vállalkozási mérlegképes könyvelői végzettséggel és IFRS mérlegképes könyvelővel, illetve úton van az államháztartási mérlegképes könyvelő és egy ellenőrzési szakelőadő végzettség.


Felhívtam a tanulmányi osztályt azt mondták az alapján nem vesznek fel, hanem csak alappontszám alapján és ha majd felvettek pontszám alapján, akkor majd beszámítják és kapok kreditet meg bizonyos előadások alól felmentést.


Ezen kicsit kiakadtam, mert véleményem szerint kicsit több közőm van szakmailag már a dolgokhoz meg a pénzügy-számvitelhez, mint egy olyannak, aki meg ír jóra az emelt szintű matematika vizsgát. ANe értsétek félre tudom, hogy nehéz én is próbáltam kétszer is, de sosem sikerült elérnem az államilag támogatott 1. 456, 2.466 pontot.


Lehet mindenki hülyének fog nézni, de ez az igazság. Elégé elvagyok keseredve.



2017. máj. 18. 22:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
92%

Az okj-s papír szép és jó, de a felvételinél csak egy picit számít. Lehet, hogy gyakorlatban penge vagy, de az egyetem nem csak a gyakorlatról szól. Írj két emeltszintű érettségit 90%-osra majd jelentkezz a szakodra államira.

Nem jogos a felháborodásod.

2017. máj. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
92%
Aha..akkor szerinted bárkit fel kellene venni soron kívül aki összeszed pár okj-t? Tehát engem vegyenek fel orvosira, hiszen megcsináltam a műtőssegédet,a kisegítő ápolót meg a mentőápolót igaz?
2017. máj. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
91%
A pénzügy számvitel szaknak csak egy része szól könyvelésről. Van matek, statisztika, mikro, makro, pénzügy, vállalatértékelés stb.. ha nem bírsz el egy szimpla emelt matekkal, akkor mit vársz, mi lesz majd az egyetemen?
2017. máj. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha ennyi végzettséged van nyilván keres annyit hogy fizetni tudd azt a pár félévet és ha olyan penge vagy majd átvesznek államira.


Amúgy az egyetemen nem a gyakorlat hanem az elmélet számít. Nagy lexikális tudás kell ,,kis gyakorlattal" így kapsz diplomát fordítva nem megy, esetleg ha mind a kettő megy, vagy nagyon jól puskázol és szerencséd van.

2017. máj. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!