Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 11. ben van 2 négyesem...

Ha 11. ben van 2 négyesem attól meg mehetek egyetemre?

Figyelt kérdés
11.osztalyos vagyok és az 5 Tantárgyból amit tovább viszek 2 négyes és 3 ötös lesz. Ez még jónak számít? Olyanok írjanak akik már megtapasztalták ezt a tovább tanulási parát... köszönöm:)

2017. máj. 24. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

LOL, nálad sokkal rosszabb képességű emberek is simán bejutnak állami helyekre.

Mondjuk ez erősen szakfüggő viszont. Közgázra,jogra,orvosira nagyon oda kell tenni magad, hogy állami helyre bejuss, viszont egy mérnökire általában nem kell annyira kitűnőnek lenni.

Amúgy inkább az érettségi eredményed fog nagyobbat nyomni, mint a jegyeid.

2017. máj. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Hogyne
2017. máj. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem miért ne mehetnél? Eleve van ott az érettségi eredmények duplázása, mint lehetőség. De tanulmányi terén sem állsz rosszul (eddig kemény 4 pontot veszítettél belőle)
2017. máj. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Egy dolog, hogy valakinek jók a jegyei, az pedig egy másik dolog, hogyha nem tud utánanézni, hogy hogyan is működik a felvételi... Utóbbiaknak kellene elgondolkoznia egy OKJ-tanfolyamon, mert az egyetem nem úgy működik, hogy bejárkálsz órára, aztán elvégzed a tárgyat, hanem (hacsak nem a 2-esre hajtasz) önálló munka, tehát utána kell járni a dolgoknak. Ha ez már nem megy, akkor nem sok jót jósolok a jövőre.
2017. máj. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Először nézd meg, hogyan működik a felvételi pontrendszere. Nekem pl semmit nem számítottak a jegyeim, mert dupláztam(érettségipontszám kétszer), így lett 410 pontom. Inkább nyelvvizsgával és emelt érettségivel foglalkozz. Egy nyelvvizsga 24 pont, egy emelt érettségi 50 többlet pont. Csak többletpontokkal tudsz elérni 400 fölötti pontszámot.

(Ha a pontokat egy év alatt megváltoztatták, javítsatok ki.)

2017. máj. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nyilván örülnék, ha bejutnék államira, de ha fizetős se gond.

Ott azért lejjebb vannak a ponthatárok.

Köszönöm a válaszokat! És egyébként utána néztem már a pont számításnak, de szeretnék nagyon biztosra menni. Emelt szintű érettségit nem fogok tenni, hiszen nem tudnék miből ezért olyan szakokat néztem ahova nem kell. Mégegyszer köszönöm a válaszokat.

2017. máj. 24. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!