OKJ vagy diploma?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek végzős ,de még mindig nem tudom ,hogyan tovább.Most ne jöjjetek azzal, hogy "Jajj de hülye kérdés ez,egyértelmű hogy a diploma többet ér..bla,bla..". Ugyanis rohadtul nem mindenki engedheti meg magának,úgy én sem.Nem is azzal van a bajom ,hogy az egyetem nehéz,persze,a jó szakembernek igen is sokat kell tanulnia,hanem az a baj,hogy nekem nimcs meg az a biztos anyagi hátterem.Most nem akarom ecsetelni a szüleim anyagi keresetét , a lényeg hogy nem jó. Az biztos,hogy informatikával akarok foglalkozni,és elég jó tanuló vagyok.Szeretek nyelveket tanulni,most tervbe is van két nyelvvizsga.És mielőtt megkérdezitek "Nyelvvizsgára van pénz,diplomára nincs?" Igen,nyelvvizsgára van,mert az mindenhol hatalmas előny,legyen bármilyen szakképesítésed.

Az is gond,hogy hiába kapnék állami támogatást,és hiába a kolesz,az ember már 20 évesen nem akaridiótákkal egy szóbát megosztani,tehát albérletpárti vagyok.A másik,hogy az ember 20 évesen szeretné az életet is élvezni pl.barátokkal bulizni,világpt látni,ruha vásátlás?jogsi..stb. Ha egyetemista vagy és a szüleid csórók ,erre nincs lehetőség ,Okj mellett már van. Egyetem mellett nem lehet elmenni dolgozni,Okj mellett lehet.Csak az a rohadt szemétség,hogy már lassan a takarítóktól is elvármak legalább egy mesterfokozatú diplomát,enyhe túlzással.És akkor miért mondják sokan azt,hogy a jó szakemberre mindig szükség lesz,ha sehol nem veszik fel?..és megsúgom,hogy a diploma sem garancia semmire..

Persze,ha nem lennék ilyen anyagi helyzetbe,most nem regisztráltam volna erre az oldalra és gondolkozás nélkül egyetemre mennék,mert aki mehteheti ,az éljen a lehetőséggel..

Normális válaszokat várok,köszke

18/L



2017. máj. 27. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól is függ, milyen terület érdekel.


"Egyetem mellett nem lehet elmenni dolgozni" - néhány szaktól eltekintve dehogynem, csak akarni kell (én is dolgoztam, nem büfészak mellett)


Amúgy a te hozzáállásoddal inkább az OKJ. DE! Nagyon nézz utána, hova jelentkezel, mert a 90%-uk semmire sem jó "képzés" - és nappalis iskolarendszerűre semmiképp sem mennék, csak időpocsékolás!

2017. máj. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél fel diákhitelt, menj egyetemre, költözz koliba, hagyd ki a bulikat és tanulj nagyon jól hogy kapjál tanulmányi ösztöndíjat. Ha már látod hogy durván mennyi ösztöndíjat tudsz szerezni, akkor választasz: fizeted tovább a diákhitelt és abból biztosítod a kényelmesebb életed (albérlet, bulik) vagy összeszorítod a fogad és inkább megpróbálsz megélni a tanulmányi és szociális ösztöndíjakból így az életed 5 év után nem adóssággal fogod indítani.
2017. máj. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon függ a helytől is. Nem írtad, hogy hol laksz, mi a hozzád legközelebbi egyetem, illetve milyen távolságra van tőled. Viszont a bejutás államira nem nehéz műszaki területen (a bent maradás, főleg bulik mellett már neccesebb). Ha tényleg ilyen az anyagi helyzeted, nem értem, hogy a koleszt miért veted el ennyire, szociális alapon nagy lenne a bejutási esélyed is. Illetve a koleszban van közöségi élet, belső bulik, programok, stb. És jóval olcsóbb is. Meg néhány egyetemnek van olyan kolesza is, ahol pl. két fősek a szobák, de a legtöbb helyen is három fős szobák vannak, szóval rajtad kívül maximum két idióta lenne ott szobatársnak. Nyáron biztosan lehet dolgozni, meg, ha jó vagy, és be tudod osztani az idődet, akkor évközben is. Esetleg itt jöhet szóba a duális képzés, ami műszaki képzések jórészénél megtalálható. Bár, akkor a buli, meg a többi szórakozás nagyrészt megint kiesik, viszont lenne közben pénzed.
2017. máj. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Amúgy a győri Széchenyi a legközelebbi egyetem amit kinéztem ,ami kb. 30 km-re van tőlem..De amúgy ha tényleg egyetemre megyek,az egyik nyelvvizsgámról lemondhatok,mivel egyetemi tanulás mellett nyelvvizsgázni egyenlő egy kínszenvedéssel.

2017. máj. 27. 15:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor hagyj ki egy évet esetleg. Egyébként, ha van közlekedés normálisan, 30 km-rel bejárós is tudsz lenni. Gimiben én is végig az voltam. :) (35-40 km)
2017. máj. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És sokan egyetemistaként is bejárósak 30-40 km-rel simán, mert otthon kényelmesebben tanulnak, stb. Én már nem vállalnám be többet, mert nem szeretek ennyit utazni, meg tőlem sok energiát és időt elvesz, viszont diák kedvezménnyel a havi bérleted nem lenne drágább 3000 forintnál.
2017. máj. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az OKJ-k többségével sajnos nem sok mész. Sőt lehet, hogy semmire. Akkor már inkább szerezz magas szintű nyelvtudást.


Ha olyan szakot választasz magadnak, amivel jók az elhelyezkedési illetve fizetési kilátások akkor érdemes ezt a 3-4 évet rááldozni. Még ha ez nehezen is fog menni.

2017. máj. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!