Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek ez így reális...

Szerintetek ez így reális elképzelés?

Figyelt kérdés

Jelenleg még gimnáziumba járok, de külföldön szeretnék egyetemre járni. Szimpatikus számomra Franciaország is, főleg Lyon, mert nagyváros, de mégsem olyan drága, mint pl. Párizs vagy a Francia Riviéra városai.

Emelt szintű francia érettségit szeretnék tenni, ami kb. a középfokú nyelvvizsgának felel meg, így szeretnék kimenni Franciaországba.

Történelmet és franciát/olaszt szeretnék tanulni egyetemen, mert ezt szeretném tanítani később.

Viszont a családom nem áll jól, már ami az anyagiakat illeti, és ANNYIRA nem tanulok jól, hogy ösztöndíjat kaphassak.

Ezért mindenképpen magamra lennék utalva, tehát az egyetem mellett el szeretnék menni dolgozni. Ha jól tudom, Franciaországban az egyetemi tandíjak az egyik legalacsonyabbak Európában, tehát még magyar szemmel is viszonylag megfizethetőek.

Fenn tudnám tartani magam ottani diákmunkával? Ha esetleg személyes tapasztalataitok vannak, szívesen várom őket! :)



2013. márc. 23. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem ertek a temahoz, de Francia orszag kulonosen hires a diak prostituciorol. Ha olyan olcso, es konnyen fenn tudnak tartani magukat a hallgatok, nem hiszem, hogy minden 6. diak prostikent keresne meg a ravalot. Szerintem irrealis az elgondolasod. En dolgoztam gimi mellett is, es hidd el, nem konnyu. Most egyetem mellett mar nem tudok, mert ugy van az orarendem, hogy lehetetlen, raadasul rengeteget kell tanulni, ezt a mennyiseget te meg gimibol nem tudod elkepzelni. Emelle meg jonnek olyan dolgok, hogy egyedul lennel, egy idegen orszagban, es a vegkimerulesig dolgozhatnal, mar ha alkalmaznak egy kulfoldi diaklanyt. Nem elremiszteni akarlak, csak kivulallokent leirom, hogy miket kene atgondolnod. Esszerubb lenne itt elvegezned allamin egy szakot, utana kimenni, es onnan visszafizetni.
2013. márc. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Fiú vagyok. :D

Másrészt, ha itthon végezném az egyetemet, sokkal kisebb eséllyel kaphatnék tanári állást Franciaországban.

2013. márc. 23. 12:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, eszembe se jutott, hogy esetleg nem lany vagy. :D Attol meg sajnos az allitasaim igazak maradnak. Nem eltel egyedul idegenbe, nem jartal meg egyetemre, es nem dolgoztal egyetem mellett foallasban, hogy fent tarsd magad. Kepzeletben ez lehet jol mukodik, gyakorlatban hidd el, hogy nem. Mar csak azert is osztom igy az eszt, mert en mar tapasztaltam mindharmat. Lehet, hogy itthoni diplomaval kint kevesebb az eselyed, de ha kimesz, melo mellett nagymertekben csokken az eselyed, hogy egyaltalan eltudod vegezni. Raadasul butasag olyan helyre tervezni egy egesz eletet, ahol meg nem eltel. Olyan, mintha elhataroznad, hogy holnaptol csak pacalt eszel, pedig meg soha nem is kostoltad. Most mondhatod, hogy voltal mar kint x ideig, hidd el, kozel tavol nem ugyanaz, mintha kint elnel. Ha ennyire nagy a vagyad, szerintem felvetelizz itthon, ha felvesznek valahova passzivaltasd magad, es menj ki csak dolgozni. Ha bejon, kint maradhatsz es talan meg kis sporolt penzed is lesz, finanszirozni az elso evet. Ha meg nem jon be, meg mindig hazajohetsz, es elkezdheted itt a sulit, ahova felvettek. Igy legrosszabb esetben egy evet buksz.
2013. márc. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én éltem kint, de nálunk senki sem dolgozott. Mondjuk műszaki terület volt, és ott itthon sem jellemző. Biztos, hogy nem kapnál ösztöndíjat? Francia intézetet próbáltad már? Egyébként szerintem meg kell próbálni, maximum nem jön be és akkor buksz egy kis pénzt és időt, de ha ez a vágyad akkor ez sokkal kisebb veszteség mint itthon leélni egy minimálbéres megalázó tanári életet.
2013. márc. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lyon viszonylag drága város. Montpellier, Grenoble, Toulouse, Rennes... ezek olcsóbb diákvárosok, jó diákélettel, sok egyetemmel. Lyon benne van a legdrágább városok között. Én nem ajándlom, kétszer olyan drága, mint Grenoble pl és a te esetedben ez nem jó. :) Ha találsz egy diákmunkát, mondjuk 15óra/hét, ami elég kevés, akkoe az nagyjából 500euró bevétel havonta. Ebből simán meg lehet élni mondjuk Grenoble-ban, ahol 200euróért már bérelsz valamit. Az árak elég hasonlóak, mint itthon. Fogkrém, sampon etc kaja kicsit drágább, de ki lehet olcsón jönni. Szóval az elképzelés abszolút nem irreális. Am, tudssz igényelni állami támogatást náluk a lakhatásra és akkor csak a felét kell fizetned a lakbérnek. :) Szóval hajrá! Én kinn élek jelenleg. :))
2013. márc. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Annyiban irreális, hogy egy középfokú francia tudással simán kibuksz kb 1 hónap után az egyetemről. Valószínüleg amúgy a francia intézet nyelvvizsgája fog kelleni a felvételihez meg nyilván jó érettségi eredmények. Egyetem mellett dolgozni külföldiként azért nem olyan egyszerű - főleg ha nem csak a tandíjat kell fizetned hanem a lakhatást is - annak nincs értelme, hogy a tanulás rovására menjen a munka. kezdj el diákmunkázni, szerezz legalább egy kis tapasztalatot, hogy milyen is ez, főzz , moss magadra otthon próbálj önállósodni ahogy tudsz és tanulj rendesen. Nem lehetetlen amúgy amit szeretnél ha képes félretenni a kényelmességed és megdolgozni azért amit akarsz akkor menni fog:)
2013. márc. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Francia egyetemekről elég néhz kibukni. :DD És mivel Franciaországban az egyetemek tömegintézmények, túl magas felvételi követelmények sincsenek, (az elit és a jó tanulók a grande école-okba járnak). Legyen meg az érettségid nagyjából és kész. Ráadásul 150euró az egész éves tandíj, ami tartalmazza a TB-t is.
2013. márc. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez igy van. A Sorbonne-t pl. Mo-on eloszeretettel emlegetik, hogy hudefasza, gyakorlatilag meg a parizsi Egyetem 4 alegyetemenek a neveben szerepel az, hogy Sorbonne, es ha egy francianak azt mondod, hogy ez szep es elit hely, zavartan fog pislogni, hogy mivan? Videki egyetemekre meg plpane ez ervenyes.
2013. márc. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!