Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelező képzés külföldről,...

Levelező képzés külföldről, összeegyeztethető?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem az NKE egyik levelező szakjára, de jelenleg külföldön élek (Anglia) és dolgozom. A kérdésem igazából az lenne hogy lehetséges-e hogy úgy csináljam meg a levelező szakot, hogy közben nem költözöm haza, hanem itt élek kint tovább és csak vizsgaidőszakot tölteném otthon? (a munkáltatóm rugalmas ilyen téren, tehát elengedne arra a 2 hónapra)


Mi a véleményetek? Esetleg van aki ilyen helyzetben van/volt? Köszi a válaszokat!


2017. jún. 8. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem van ismerősöm a SZIE-n, levelezőn, aki így csinálta meg a suli második felét. Az NKE-t nem ismerem ebből a szempontból.
2017. jún. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Távoktatásra nincs lehetőséged? Pont nem olyan régen beszélgettünk erről, hogy mi a különbség a levelezöhöz képest, és itt elméletileg még annyit sem kell bejárni mint a levelezösöknél. Mert szerintem neked nem fogják elnézni ha csak vizsgaidöszakban jelensz meg, bár ebben nem vagyok otthon. Itt viszont tényleg minden anyagot elküldenek, és teljesen egyedül kell felkészülnöd.
2017. jún. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a képzés nincs távoktatásban meghirdetve. De én abból indulok ki, hogy megpróbálom megbeszélni a TO-val vagy a Dékánnal hátha engedélyezi nekem. Ha nem is engedélyezi akkor is csak a katalógusos órákkal lehet gond, ott mondjuk megpróbálnék az oktatókkal beszélni hátha engedékenyek. És legvégül ha mindegyik hajthatatlan, akkor azokat az órákat ahol ez nem jött össze átrakom utolsó évre. Mit gondoltok?
2017. jún. 11. 09:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos minden iskolában vannak olyan tanárok, akik "csak azért sem".. Az utolso félévre hagyás csak abban az esetben jöhet össze, ha nem épül rá más tárgyad. Egyébként szerintem érdeklödj utána a tanároknak azoknál, akik az adott szakon tanulnak, ök hátha többet tudnak mondani. A dékánok szerintem engedékenyek ilyen szempontbol. Legrosszabb esetben is kezd el, utána majd látod a folytatást, az elsö félév után még ingyen otthagyhatod.
2017. jún. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. persze a ráépülős tárgyaknál ezt nehezen tudom majd kivitelezni de én is úgy vagyok vele hogy 1. félévet megnézem aztán majd kiderül.
2017. jún. 12. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!