Lehetek állatorvos?

Figyelt kérdés
Sziasztok, most lesz szeptemberben a 3. évem egy középiskolában, ahol informatika szakon vagyok, 5 éves a szak +1 évet lehet maradni (szeretnék) a rendszergazdai képzésre, emellett célom az emelt szintű angol nyelvvizsga. Ha állatorvos szeretnék lenni, akkor át kéne mennem egy másik iskolába? Lenne rá lehetőség, hogy előtte ezt befejezhessem? És hogyan? Minden választ szívesen fogadok.

2017. jún. 9. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, a felvételi feltétele egyedül az emelt biosz és kémia érettségi. Célszerű viszont mind a két tárgyból magántanárhoz (ha azt nem, akkor előkészítőre) járnod, egyrészt, mert személyes támogatásnak tök jó, másrészt mert ha nem esik le valami rögtön, nem megy el vele egy csomó időd
2017. jún. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel! És mivel infós vagy, valószínűleg kevesebb a biosz es kémia órád is, tehát úgymond hátránnyal indulsz! Ha gondolod írj és adok jó magántanár elérhetőséget! Én is emelteztem mindkettő emeltem 90% fölött lett!
2017. jún. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem tudnám először elvégezni ezt az iskolát, és utána ráfeküdni erre a pályára? biológiára meg kémiára?
2017. jún. 12. 20:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Dehogynem, tudnál. Előbb befejezed, aztán, ha OKJ-re maradsz, azidő alatt már elkezdesz készülni a bioszra és a kémiára, és vagy abban az évben, vagy a következőben felvesznek. Nem csak szigorúan az érettségi éve után lehet egyetemre menni, sőt, rengetegen kihagynak egy vagy több évet, vagy felkészülni a felvételi tárgyakra jobban, vagy javítani a meglévő eredményeket, vagy pihenni egy kicsit, világot látni, munkatapasztalatot szerezni, szakmát csinálni előbb, stb.
2017. jún. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszönöm!
2017. jún. 12. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!