Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A SZTE-re vagy az ELTE-re...

A SZTE-re vagy az ELTE-re érdemes inkább menni? Miért?

Figyelt kérdés

nyilván a SZTE-re járók ezt fogják dicsérni, az ELTE-sek pedig fordítva.

De azért mégis érdekelne, hogy melyik egyetemre miért érdemes menni. Város, oktatás, közösség, bármilyen szempontból.

Ha valaki mindkettőre járt, vagy mindkettőről hallott, összehasonlítást is szívesen elfogadok.

(Pszichológiát szeretnék tanulni)



2017. jún. 10. 11:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Károlira :) mondom úgy, hogy én ott tanulok pszichológiát, és nagyon szeretem :)
2017. jún. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
a Károlit nem írtam be. 9. osztálytól az ELTE-re akarok menni, de a barátom Szegeden lakik, így afele is hajlok :)
2017. jún. 10. 11:53
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

:) Értem.


Tudod, nem akarok a kapcsolatotok ellen szólni, de én nem adnám fel a terveimet azért, mert akivel épp járok, másképp akarja. A kapcsolatok jönnek-mennek, akár úgy érzed most, akár nem, de a jövőd, a tanulmányaid mindig megmaradnak neked. Aki pedig komolyan akarja veled, az vár, mert téged akar.

2017. jún. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most meg is válaszoltad a saját kérdésedet :) Ha az ELTE az álmod, menj oda! Ne add fel a barátod miatt! Ha igazán szeret, elfogadja majd a döntésedet és támogatni fog benne.
2017. jún. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

9 hónapja távkapcsolatban vagyunk, mert én erdélyi vagyok. Sok mindent kibírt már a kapcsolatunk, tehát tényleg akar(t)unk egymás mellett maradni, és egymással lenni.

Az ELTÉn is ugyanannyi esélye van, hogy megbánom, mintha Szegedre mennék. az is lehet, jobban tetszene a város, meg a közösség is, mint Budapesten

2017. jún. 10. 12:03
 6/15 A kérdező kommentje:

de azért köszi a válaszokat. ha 2 hónapja lennénk együtt, vagy nagyon kevés idő óta, nem is godnolkoznék ennyire.

Végülis ha nem tetszik egyik helyen, át tudok iratkozni más egyetemre

2017. jún. 10. 12:03
 7/15 A kérdező kommentje:
ja, és ennyi távkapcsolat után mindketten vágyunk már arra, hogy "rendesen" együtt lehessünk
2017. jún. 10. 12:05
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapos (táv)kapcsolat tinédzser korban, kontra 3-4 éves álom?


Ha én kérdezném tőled, milyen tanácsot adnál nekem ezek ismeretében?

2017. jún. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell tudnod, az ELTÉ-ről nem hallani jókat, ráadásul ha erdélyi vagy, egyszerűbb Szegedre járni, nem? Az biztos, hogy egyikkel sem fogsz rosszul járni, sem hírnévben, se színvonalban nincs sok különbség (ugyanannyit ér a diploma). Szeged elég diákközpontú város amúgy, és nem annyira zsúfolt, mint Pest, max. fél órát kell utazni, hogy a város bármely pontjából beérj a suliba, és nagyon jó a közlekedés az egyetemhez.
2017. jún. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden negyed annyiba kerul az alberlet. Ha ez szamit.
2017. jún. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!