Elte biológia szak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövőre az Eltére szeretnék menni biológia szakra és ezért kíváncsi vagyok, hogy milyen is ez a szak. Ezenkívül még azt is szeretném megtudni, hogy milyen helyeken lehet elhelyezkedni a mester képzés után. És tudom hogy nem épp a fizetésről kéne itt kérdeznem, mert ez nagyon változó, hogy ki mennyit keres, de azért szeretném megtudni, hogy egyáltalán érdemes-e biológia szakra menni. A válaszokat előre is köszönöm!

2017. jún. 11. 09:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem tudom, hogy aktuális-e még, de azért írok pár sort. Ez tipikusan a "könnyű bekerülni, nehéz bent maradni" szakok közé tartozik. Ja és még nehezebb elhelyezkedni, sajnos... Egyáltalán nem lebeszélni szeretnélek, mert azért tényleg teljesíthet! De minimum MSc-ben gondolkodj (persze a doktori iskola lenne a legjobb). Ha nagyon elhivatott vagy, mindened a biosz, akkor nyugodtan vágj bele, sok szerencsét! ;) De ha csak úgy ott lennél, akkor inkább ne. Elhelyezkedni (a megfelelő képzéssel sem) nem egyszerű. Persze ez attól is függ, hogy melyik szakirányban végeztél. Molekuláris biológusként könnyebb elhelyezkedni, mint növény taxonómusként. Persze van piaca a biológusoknak is, de tényleg nehéz a szakmádban elhelyezkedni, ami azért gáz, mert ha tényleg elvégzed, akkor egy okos, művelt tudós vagy. De hát ez Magyarország...
2018. jan. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia, köszi,hogy válaszoltál. A szakról tudtam, hogy az a könnyű bekerülni és nehéz bent maradni szak. Sok azt gondolva, hogy kevés a ponthatár, hogy akkor biztos a szak is könnyű. Egyébként phd-ban gondolkodok, mert tudom, hogy a bsc kb semmire nem elég. Az elhelykezdésről is tudom, hogy nehéz, de nem hiszem, hogy Magyarországon maradok, mert sajna itt nem sok pénzt kapnak a kutatásokhoz a biológusok.
2018. febr. 1. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!