Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 5 nap alatt felkészülni...

5 nap alatt felkészülni szóbelire 0-ról?

Figyelt kérdés
-Insert excuse here- miatt még nem igazán kezdtem el tanulni. Van valami módszeretek arra hogy hogyan tudnék a fejembe vésni 80 tételt 5 nap alatt? Nem az ötösre megyek, az lenne a lényeg hogy legalább 5-10 percig tudjak beszélni az adott témáról és hogy ne húzza le a jegyemet nagyon. Valami olyasmi kéne talán hogy csinálok egy beosztást a kövi napokra vagy valami, csak nemtudom hogy kezdjek hozzá. Naponta kb 8 órát rá tudnék szánni mert amúgy viszonylag gyorsan tudok tanulni és a fejemben is marad csak rohadt sok. Arra is gondoltam hogy minden tételnek a felét tanulom még és a többit csak felületesen aztán reménykedek. De nemtudom ez mennyire okos dolog. Valami tipp esetleg?

2017. jún. 13. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik tételhez lesz segédeszköz, csak simán nézegesd végig őket, és akkor nem lesz para. Én is így csináltam anno, és minden ötös lett, ne becsüld alá az utolsó pillanatban biflázás erejét, főleg, ha egyébként is gyorsan tanulsz.
2017. jún. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%

Töri: 2-3x olvass át mindent tételt, ez 20 tétellel számolva egy 4-6 órába bele kell férnie. Aztán vizsgán az atlaszból puskázni mint az állat.

Nyelv: Kulcsszavakat,kifejezéseket átnézni az adott tétellel kapcsolatban amik hasznosak lehetnek, nem érdemes magolni.

Irodalom: Irodalmi atlasz, meg általában a kötelezők elején szokott lenni ilyen bevezető ahol aránylag le van írva az író életpályája meg a műről is egy pár dolog. zanza.tv-t ajánlom amúgy.

Nyelvtan: Na ebben nem tudok segíteni, szívj el előtte egy spanglit vagy valami, hogy tudj flesselni az ilyen Ómagyar Mária siralomról meg hasonlókról :D

2017. jún. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
:'D a spanglis módszer jól hangzik. Amúgy matekból is szóbeliznem kell, és nem kaptam tételsort, ahhoz mit kéne hogy átnézzek?
2017. jún. 14. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!