Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lenne célszerű ebben a...

Hogy lenne célszerű ebben a helyzetben döntenem szerintetek?

Figyelt kérdés
OKJ-t tanulok/tanulnék (kicsit eléggé nem szeretem annyira már mint ahogy elkezdtem) De mindenképp jó lenne valahogy befejeznem, legalább egy vésztartalék szakmám lenne, ha úgy adódik, azonban elkezdtem a KRESZ tanfolyamot nemrég, mert ugyebár itt a nyár ráérek meg minden, de eléggé megtetszett a hivatásos jármű vezető pályafutás is, mert elég jól megy a KRESZ tanulása és érdekelne is. Aztán ott van az is, hogy vigyem is valamire szeretnék egy normális fizikai melós munkát is tanulni, ami kézzelfogható és valami maradandót is alkotok, nem az amit most tanulok, hogy számítógép meg hálózat, ami egy nagy sz*r nulla semmi szakma. Ebből kifolyólag azon is elgondolkodtam körültekintőbben, ha meg lesz ugyebár a B-s jogsim olyan november-december körül kb, de ez lehet még elhúzódik januárra is nem tudom. Aztán ugye kell a PÁV vizsga, aminek az a hátránya, hogy 2 évet kell rá várnom, hogy letehessem; eközben jelentkezhetnék tehergépjármű vezető OKJ-re, amire nem kell PÁV vizsga (ez csak félév és ingyenes lenne), aztán van autóbuszvezető OKJ is szinten ingyen lenne félév, de ehhez már a PÁV követelmény, szóval ez még odébb van, amíg meg telik az idő beleférne egy szakmunkás tanfolyam nemde? Vagy szeptembertől elkezdjek egy esti OKJ-t is a nappali mellett? Tudom ez nagyon sok egyszerre nem is bírnám lehet, hogy most mit, hogy tanuljak, ti hogy döntenétek, haladjak szépen sorba, és maradjak a seggemen, mert még van időm úgy is mindenre, vagy elkezdenétek egy estit is a nappali mellett? Azt még megemlítem, hogy a gépes szakmától általában agyilag lefáradok, még a fizikai munkától testileg, szóval ez lenne csak a hátrány, hogy életerőm nem lenne sok mindenre, de még csak 21 éves leszek és gondolom nem maradok le semmiről és ugye lesz időm ezeket megvalósítanom nem? Munkás téren burkoló/festő vagy valami nyílászáró szerelő szaki lennék.

2017. jún. 14. 18:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Öcsém meg volán mögött sem ültél, majd ha megvan a jogsi, akkor gyere vissza és tedd fel a kérdést..
2017. jún. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szakszerű választ adtál mit ne mondjak, nem véletlenül tervezem, hogy mást is tanulok!
2017. jún. 14. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!