Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen sorrendben célszerű...

Milyen sorrendben célszerű tanulni ezeket a nyelveket? Mit tegyek az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Franciából most vagyok alapfokon, de holtpontra jutottam. A nyelvet továbbra is meg akarom tanulni, de most olyan "válságban" érzem magam konkrétan ezzel a nyelvvel kapcsolatban. Nehéznek tűnik számomra, ez az oka.


Ugyanakkor vannak még nyelvek (pl.spanyol) amiket szintén szeretnék megtanulni.


Lehet azt, hogy "pihentetem" a franciát és belekezdek a spanyolba?


Milyen sorrendben célszerű tanulni ezeket a nyelveket?

francia - spanyol v. spanyol - francia?


Melyik nyelv esetében jelent nagyobb előnyt az angol magas szintű ismerete?


2012. aug. 11. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

teljesen mindegy, nincs ilyen hogy "melyikkel célszerű", mindenkinek más fekszik. az, hogy egy nyelvet milyen szintre tudod feltornászni és mennyi idő alatt, sok mindentől függ. nekem egy év alatt megvolt a német b2, négy év alatt a német c1, de kéttanos voltam, így könnyű volt. angol b2 két év alatt jött össze, amikor intenzíven ráfeküdtem, pedig előtte is 12 évig tanultam az angolt.


a francia kezdetben nagyon enhéz de utána ha ráérzel, olyan mint a német - visz amgával, csupán a szavakat kell tanulni. szerintem erőltesd még kicsit a franciát, mert ha most belekezdesz a spanyolba, akkor az a francia rovására megy, mivel még nem vagy elég magas szinten belőle. döntsd el melyik b2-t akarod jobban (én a franciára voksolok) és azt cisnáld, ne a kettőt egyszerre. egy amgántanár is jót tenne, amelyiket hamarabb találsz, azt csináld.

2012. aug. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi választ!

A nyelv nagyon érdekel továbbra is. Van ismerősöm, aki segít franciából, amikor megakadok. Csak most valami miatt holtpontra kerültem ezt a nyelvet illetően.

A cél egy B2-s vizsga lenne franciából.


Lehet, az is a probléma, hogy a nyelv szeretetén kívül nincs ún. "külső motiváció". Ugyanis nem iskola, stb. miatt tanulom, hanem "mert tetszik a nyelv maga."

2012. aug. 11. 12:17
 3/3 webnyelv ***** válasza:
100%

Én is azt javaslom, hogy először a franciát tanuld még. Ha már megbarátkoztál kellően a franciával, akkor jöhet a spanyol is.

Az angol nyelv ismerete mindkettőnél előnyt jelent. Talán a franciánál több előnyt egy kicsivel, mert sok nagyon hasonló vagy az angollal teljesen megegyező szó van benne.

2012. aug. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!