Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen esetben mi a célszerű?...

Ilyen esetben mi a célszerű? Esetleg volt valaki hasonló helyzetben? (alacsony vérnyomás)

Figyelt kérdés

7 hetes vagyok.

Évek óta energiaital-függő (ez napi 2-



2016. jan. 7. 09:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Alacsony vérnyomásra a sok folyadék és a mozgás segít. Tévhit, hogy a koffein jó. Ugyanis csak rövid időre emeli meg a vérnyomást ami aztán újra leesik viszont a szivet nagyon megterheli, terhesen igaz, hogy a babának sem jó de a szíved a terhesség miatt egyébként is fokozott munkára kényszerül, a koffein meg csak ront a helyzeten.
2016. jan. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

*2-3 doboz), mivel alapjáraton a vérnyomásom 90 körül mozog. Mióta tudok a babáról, nyilván ezt beszüntettem, kb heti 2 dobozzal ittam eddig, amihez nem ragaszkodnék, mert tudom, hogy káros, de annyira leesik a vérnyomásom, hogy ma pl már az ájulás tünetei jelentkeztek.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Tudom, hogy a koffein káros, de az se túl jó, ha a nyílt utcán esek össze.

Valakinek volt/van hasonló?

2016. jan. 7. 09:40
 3/14 A kérdező kommentje:
Így is napi 3 liter folyadékot iszok, viszont ülőmunkát végzek.
2016. jan. 7. 09:41
 4/14 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább kávézz mint energiaitalozz! Nekem is alacsony a vérnyomásom kv nélkül 90/60 kv után 100/70. De mióta terhes vagyok nem ittam kvt. Nem kívánom. Sok folyadék és egy kis mozgás segít. 10 hetes kismama
2016. jan. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Pedig a mozgás tényleg jó. Talán a tea amitől egyenletesebb a vérnyomás. Valamennyi koffein még rendben van, ha nem kólázol/kakaózol/csokizol akkor 2 tejes kávé/tea nem árt. Viszont a tea jobb alacsony vérnyomásra. Az energiaitallal a másik baj, hogy koffein ugyanannyi van benne, mint egy csésze kávéban csak a sok adalékanyag miatt jobban élénkít, a taurin az agyra hat. Így meg felpörget viszont a vérnyomásban nem igazán segít jobban, mint egy kávé. Régen én is ittam jópár energiaitalt de nem jó semmire, ahogy terhesen leszoktam róla rájöttem.
2016. jan. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ülőmunka esetén is előír a Munka Törvénykönyve óránként 10 perc szünetet. Használd ki, mozogj, szívj egy kis friss levegőt! Terhesen megnő a folyadékigény, nyugodtan ihatsz ennél többet is. Ülés közben is vannak olyan tornagyakorlatok, amivel fel lehet vinni egy kicsit a vérnyomást és elkerülni a szédülést, ájulást.


Terhesség nélkül 90/60, terhesen átlagosan 80/50-es vérnyomásom volt. Nem ittam se kávét, se energiaitalt, anélkül is lehet.

De ha ragaszkodsz hozzá, a kettő közül inkább kávé és abból is max. 1-2 nem brutálerős, de sokkal többet érnél el egészséges étkezéssel és mozgással.

2016. jan. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az étkezésemet most kezdtem el korrigálni, úgyhogy az rendben lesz. Kólát nem iszom, kakaó, csoki előfordul.

A kávét újabban az íze miatt hanyagolom, amúgy gyengén, sok tejjel elmegy.

Nekem is 90/60 alapjàraton, energiaital/kv után 100/70, bár mióta terhes vagyok, nem tudom, mennyi, majd kiderül, ha megyek.

(Az első terhességemnél nem voltak ilyen jellegű rosszullétek, de tudom, sosem egyforma.)

2016. jan. 7. 10:05
 8/14 anonim ***** válasza:
Inkább egy pohár kóla vagy egy gyenge kávé,de az energiaital elég káros.
2016. jan. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

En nagyon ritkan iszom energiaitalt, mert annyira nem vagyok erte odaig.

Nyilvan oriasi bajt nem okoz, ha neha-neha iszol terhesen, de ha megoldhato, akkor en hanyagolnam a helyedben. Mar csak azert is, mert alapban rajta is van a dobozon, hogy terhesek ne fogyasszak. (Legalabbis azon a fajtan, amit a ferjem szokott venni rajta van.) nyilvan van ennek oka.

Szerintem az lehet vele a gond, hogy hiaba alacsony a vernyomas, de hirtelen dobja meg es vissza is esik. Lehet hogy ebbol te nem sokat erzel, de gondolom a magzatnak nem tesz jot. Meg egyebkent is tele van mesterseges anyagokkal.

Akkor mar inkabb a kave, bar irtad, hogy azt meg nem igazan szereted.


Nekem is alapban olyan alacsony a vernyomasom, mint neked. Szinte hihetetlen volt, hogy a terhessegeim alatt ez meg kepes volt lejjebb menni.

Raadasul en magas vagyok es vekony, ez kombinalva az alacsony vernyomassal azt eredmenyezi, hogy egy szekrol nem tudok felallni szedules nelkul. Terhesseg alatt sokszor volt, hogy felebredtem, lenduletesen leindultam a foldszintre es ugy elszedultem, hogy percekig ultem a lepcson, amig vegre kitisztult elottem a vilag.

Tudom, hogy milyen rossz ez...


Nekem a sok folyadek es a mozgas tenyleg segit. Futni jarok es ahova csak lehet gyalog megyek, igy osszessegeben jol vagyok.

De a harmadik terhessegem verzessel kezdodott, abba kellett hagynom a futast es a nagyobb gyaloglast es eszre is vettem, hogy sokkal rosszabb lett a dolog. Igy en a ket kavet naponta megittam, de teny, hogy csak a reggeli elindulasban segitett es abban, hogy delutan kicsit magamhoz terjek, egesz napra ez sem adja meg a lenduletet.


Ammennyire megoldhato probald meg a mozgast beiktatni valahogy a napodba, akar ugy, hogy munkahelyre gyalogolsz reggel amennyit birsz es munka utan ismet, vagy ebedszunetben (ha lehet) egy tiz perces setat beiktatsz a friss levegon.

2016. jan. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az energiaitalt inkább a taurin miatt hanyagold terhesség alatt. Én ugyanígy voltam, napi 2-3 doboz energiaital, ülő munka. Tervezett terhesség volt, ezért lecsökkentettem napi egyre, majd miután megtudtam egyáltalán nem ittam. Nem volt könnyű, de a gyerek miatt kibírtam. Nekem segített a kóla, meg a zöld tea, mert a csokira rá sem bírtam nézni. A vérnyomásról meg csak annyit, hogy az én 90/60-as vérnyomásomat, most állandóan mérni kell, mert sajnos már 140/90 körül jár, és még csak 20. hetes vagyok.
2016. jan. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!