Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire hitelesek a megadott...

Mennyire hitelesek a megadott ponthatárok? Ha valaki eléri a minimumot tényleg felveszik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tanítóira szeretnék menni, amire, igen tudom, elvileg nem olyan nehéz bekerülni mivel elég alacsony a pontszám....viszont éppen ezért nem is csináltam emelt szintű érettségit...elvileg 280 pont van meghatározva minimumnak...de mi van ha nagy pontokkal is mennek oda? Akkor nem garantált, hogy felvesznek, nem?

Aki tanítóira ment, titeket hány ponttal vettek fel?



2017. jún. 18. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A 280-as minimum ponthatár nem a szakra vonatkozik, hanem a felsőoktatásra általában. Aki ezt a pontszámot nem éri el, annak érvénytelen a jelentkezése, bárhová is akarna menni. A ponthatár a legtöbb szakon ennél magasabb szokott lenni, tanítóin is. A felvi.hu honlapon meg tudod nézni, az elmúlt években mennyi volt a ponthatár, de ez alapján még nem lehet pontosan megállapítani, idén mennyi lesz. Csak júliusban fogják kihirdetni a konkrét ponthatárokat, addig nem tudhatod biztosra, felvesznek-e. Nem elég a minimumot elérni, az csak az érvényes felvételi jelentkezés feltétele. Viszont az adott egyetem adott szakjára ha eléred a meghatározott ponthatárt, akkor felvettek (kivéve, ha a sorrendedben ez előtt van más képzés, ahova szintén elég a pontszámod, akkor oda vagy felvéve). A ponthatárt pont az alapján határozzák meg, hogy milyen az eredménye a jelentkezőknek, hány jelentkező van, és hány embert vehetnek fel a szakra maximum. Leegyszerűsítve arról van szó, megnézik, hányan férnek bele a keretbe, sorrendbe állítják a pontszám alapján az embereket, és meghúzzák a ponthatárt az utoljára még felvehető személynél.


Röviden: most még nincs garancia arra, hogy fel fognak venni, júliusban a ponthatárok kihirdetésekor derül majd ki.

2017. jún. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy a 280 az mindenhol minimumpont :) de ahogy nézegettem tanítóira is ez volt megadva tavaly minimumnak...remélem most is ennyi marad vagy nem sokat változik :) viszont köszönöm, azt nem tudtam, hogy mi szerint határozzák meg a minimumpontot az egyes szakokon :)
2017. jún. 18. 18:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A ponthatár az utolsó felvett diák pontszáma. Tehát ha 300 a határ mondjuk, akkor a 300 ponttal rendelkezőt felveszik, de a 299-et már nem.
2017. jún. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos elég lesz a 280 pont:( Szégyen, de elég lesz!
2017. jún. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) csak kicsit megijedtem, mert alkalmasságin akkora sor állt, hogy voltunk vagy 60-70-en :D
2017. jún. 19. 11:42
 6/6 anonim válasza:

Szia

Ha véletlen olvasod még. Mennyire volt szigorú az alkalmassági? Tudom, ahány iskola, annyi féle. De nekem jövőhéten lesz az alkalmasságim, és mivel már évek óta közöm sincs az iskolához (hosszú, érettségi után dolgozni kezdtem) így eléggé be vagyok parázva.

2017. jún. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!