Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középszintű érettségi javítása...

Középszintű érettségi javításakor nem ér semmit a tanúsítvány?

Figyelt kérdés

Matekból tavaly írtam egy 3-mast középszinten, ebben az évben 90% fölötti eredményt értem el szinten középből. Azért írtam újra, mert nem duplázok, ezért feljavítottam, jobb érettségi átlag miatt. A tanúsítvány azonban nem számítja bele a jobb eredményt, tehát adtam a sz#rnak egy pofont? 2 emeltet csináltam mellette.

Akkor az érettségi átlag marad a régi?



2017. jún. 20. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi átlagot a bizonyítvány alapján számítják, ezt utólag már nem lehet kijavítani.

Előre kellett volna tájékozódni:(

2017. jún. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezt nem is gondolná az ember, hogy nem lehet javítani, ami elsőre nem sikerült, ez meg se fordult a fejemben.


De akkor a pontszámot hogy fogják számolni? Mert ha a 2 javított emeltet tanúsítványként jelölök, akkor az átlaga jobb lesz az eredménynek, holott úgy számolják az érettségi átlagot, hogy 4 tantárgy + 1 választott átlaga bizonyítványból. Ilyenkor hogy kell számolni? 4 rublikát kell létrehozni, az egyikben a régi eredmény emeltjei bizonyítványként feltüntetve, a másik tanúsítványként?

2017. jún. 21. 08:55
 3/3 anonim ***** válasza:
70%

Igen.

Az érettségi átlagnál nem fogja figyelembe venni a tanúsítványokat, de a felvételi tárgyaknál igen.


Ez ilyen, ha nem is gondoltad volna, rengeteg időt, pénzt és energiát megspórolhattál volna, ha az egész cécó előtt egy fél órát rászántál volna, tájékozódj a felvi.hu-n :(

Persze, neked már mindegy, de mások még tanulhatnak belőle.

2017. jún. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!