Hogyan kell tanulni?

Figyelt kérdés

Hétfőn szóbelizek, és egyszerűen képtelen vagyok tanulni. Már kint, tanulok, de még sem megy.

Az a baj, hogy a tételeket nem lehet magolni. Egyik-másik 4-5 oldal, és van 30 tétel. Hiába olvasom el újra és újra, 5-6X, még a felénél sem vagyok, már elfelejtettem, eddig mi volt.

A fő probléma a koncentrálásnál van. Másik szobában nézik a tévét, hangos, folyton zúg az út, valami folyton elveszi a figyelmem. Ha zenét hallgatok, az sem jó.

Elolvasok egy oldalt, és alig emlékszem, mi volt. Elolvasom a másikat, az mint ha felülírná az elsőt, az első törlődik, és helyére jön a második oldal. És ez van minden tételnél, minden oldalon.

Máskor is szóbeliztem már és tanultam meg 30 tételt fél hét alatt, most nem tudom, mit csinálok rosszul.


2017. jún. 21. 23:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Azokból a 4-5 oldalakból készítsd fél, maximum 1 oldalas címszavakból, vázlatpontokból álló segédletet ami tartalmazza a hosszabb szöveg érdemi pontjait, kulcsszavait, kulcsgondolatait.


Ha ez megvan, akkor a segédlet alapján próbáld meg magadban visszamondani az adott tételt egész mondatokban, úgy hogy tükrözze a 4-5 oldalas hosszabb leírás tartalmát.

Ha sikerült olvasd át ismét a segédletet majd jöhet a következő.

Ha nem sikerült visszamondani magadban, akkor amelyik vázlatpontról nem jutott eszedbe semmi azt olvasd el újra és ne az egész 4-5 oldalt olvasd újra.

2017. jún. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!