Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek, ha utólag rájöttem...

Mit tegyek, ha utólag rájöttem, hogy mégsem tetszenek azok a szakok, amiket megjelöltem a felvételi során?

Figyelt kérdés
3 szakot jelöltem meg, de valahogy már egyiket sem érzem a magaménak. A másik probléma pedig az, hogy voltak olyan szakok, amiről azért mondtam le, mert úgyis olyan magas a ponthatár. Viszont érettségi után kiszámoltam a pontjaim és mégis elég lett volna. Szerintetek ilyenkor mit érdemes tenni? Elmenjek az egyik szakra, ami annyira nem érdekel, vagy inkább menjek el dolgozni egy évet és utána újra jelentkezzek, vagy esetleg keresztféléves átjelentkezésnél menjek át a másik szakra?

2017. jún. 29. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem pocsékolnám el az állami féléveimet egy olyan szakra, amit nem szeretek. Megtettem, annak idején, és egyértelműen hiba volt. Azért nem kell egyetemre járni, hogy ne legyél otthon! Dolgozz, készülj és járj oda, ahová tényleg szeretnél!
2017. jún. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2017. jún. 29. 14:47
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
És míg dolgozol, egy kis önismeretre is szert tehetnél. Az élet túl rövid a sűrű tévutakhoz. Ez a kis döccenő még belefér. De később kellő önismeret birtokában kellene a döntésket hozni. Nem úgy mint most - tessék-lássék
2017. jún. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább halassz egy évet. És egy szakról ne mondj le csak azért, mert szerinted nem lesz elég pontod. Egyáltalán nem logikus döntés.
2017. jún. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem azokat, akik a magas ponthatár miatt nem jelölnek be több szakot... Félnek attól, hogy kemény 2 ezer forintot ki kell fizetni...


Egy ismerősöm járt így, a felvételi évében a múltbéli ponthatárok miatt nem jelölte be a szakot, a ponthirdetésnél észrevette, hogy amúgy felvették volna, mert alacsonyabb volt arra a szakra a ponthatár abban az évben. Következő évben már megjelölte, mondtam neki, hogy ismételjen érettségit, mert akár magasabb is lehet, de ő úgy volt vele, hogy biztos felveszik. Nem jött be, nem vették fel.


Mi a tanulság? Nem rongyos 2ezer forint megspórolásán kellene elbaszni az életet.

2017. jún. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!