Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért állítják be bizonyos...

Miért állítják be bizonyos emberek úgy, mintha a külföldi egyetemek lennének a non-plus ultra, a magyar egyetemek meg kb lábtörlőnek se jók?

Figyelt kérdés
Volt most egy cikk, hogy egy szegedi osztály kiválóan érettségizett (innen is gratulálok egyébként). Azt nem értem, hogy a 444, index stb oldalak is úgy hozták le, meg a kommentekből is az jött át, hogy ezek a zsenik külföldön tanulnak ám, nem valami hulladék magyar egyetemen. (Persze ezt gúnyolódva, hogy nem a szuper magyar egyetemeken..) Én csak azt nem értem, hogyha olyan hulladék az magyar felsőoktatás, akkor miért fogadják tucatjával a magyar mérnököket, vagy orvosokat mind a 4 orvosiról? Akkor miért fizetik ki a magyar orvosok tandíját, csakhogy ott dolgozzanak, ha olyan ócskák a magyar egyetemek?

2017. júl. 3. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Az orvosi egyetemeknél maradva a hazai képzés legnagyobb előnye nem a modern és színvonalas képzés, hanem az olcsóság. Nyilván van bizonyos színvonala a magyar képzésnek is, de azt azért ne felejtsük el, hogy a magyarországi külföldi diákok is azért jönnek ide, mert nem tehetik meg azt, hogy a saját országukban tanuljanak, vagy kifizessenek egy másik ország még drágább képzését. Munkaerőhiány pedig megvan a külföldi országokban is, így megpróbálják bevonzani az idegen embereket is, akik számára tudnak megfelelő körülményeket teremteni, hiszen a sajátjaik lehetőség szerint szintén tovább mennek még jobb helyekre.

Szó se róla, nem rossz a magyar oktatás, de azért közel sem olyan, mint amilyennek szeretik beállítani. A cikkek hangulata pedig valószínűleg azért olyan, amilyen, mert a 2 portál szellemisége ütközik a jelenlegi kormányéval (így aztán az olvasóik nagy részének is, ebből adódóan a kommenteknek is), a meglévő problémák kezelése a kormány feladata, így aztán a kialakult helyzet szembeállítható, felróható a politikai vezetésnek, így a cikkíró ezt a saját illetve olvasói nagy részének megelégedésére beleszövi a hírbe is.

Őszintén szólva te is leszűrted a gúnyolódást, így magadtól is el tudtad helyezni a cikket egy politikai spektrumban. Ez még mindig jobb, mintha tényeknek álcázva mondanának álhíreket függetlennek mondva magukat.

2017. júl. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor pár dolog.

Én egy szóval nem mondtam, hogy miért jönnek ide más országokból. Nyilván az olcsóság is, de azért annyira fostos nem lehet a képzés, ha 2 év elvégzése után csont nélkül visszaveszik a németeket a német orvosira.

Arról nem is beszélve, hogy veled ellentétben én máshogy tudom. Szerinted -kommented alapján- a magyar orvosképzés épp a béke s-gge fölött van, de nem sokkal (mivel írtad, hogy nem rossz, de nem is jó).

Ahhoz képest az USA-ban való praktizáláshoz a USMLE vizsgához mind a 4 magyar orvosi egyetem akkreditált, erre pedig már aligha tudod ráfogni, hogy munkaerőhiány meg olcsó egyetem. Ha megugorja valaki a szintet a USMLE-n és a TOEFL-n, akkor bekapcsolódhat az amerikaiak rezidensképzésébe. Btw én úgy tudom, hogy a magyar orvosoknak ez nem is jelent nagy kihívást (letenni a vizsgát).

2017. júl. 3. 09:28
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Most írtad le te is, hogy ugródeszkának használják az első 2-3 éves preklinikumot. A bajok ezután kezdődnek sajnos. Ezért is mennek ki, meg mentek vissza illetve el máshova az én külföldi évfolyamtársaim is.

Bele akarod láttatni a mondanivalómba azt, hogy a béka segge fölött picivel érzem a képzést, pedig előtte te is leírtad, hogy én ilyet nem mondtam. A nonplusultra és full 0 között azért van pár lépcsőfok még. Itthon max a rezidensképzésben ragad rád tényleges tudás, düsseldorfban pedig míg kint voltam egy keveset, sokkal több mindent tanultam, és össze is tudom vetni így a két képzést.

2017. júl. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Abban a cikkben neves egyetemek vannak felsorolva, amik szimplán jobbak, mint az itthoni egyetemek. Ez tény, fix dolog.

Azonban!!! külföldön is van szórás, nem csak jó egyetemek árasszák el az országokat. Az már saját szoc. probléma ha valaki általánosít és azt hiszi, hogy Amerikában a kerítés is kolbászból van.


Amúgy a magyar felsőoktatás nem annyira rossz, vannak jó iskolák is, de inkább az összes középszerű ha átlagolva kéne ítéletet mondanunk.

Mérnök, orvosokat miért fogadják? :) :) :)

Két olyan szakmát mondtál, amire az egész világon szükség van/szükség lesz. Minden ország várja az orvosokat és mérnököket függetlenül a származásuktól.

Amúgy az orvosik kifejezetten jók, a mérnökik meg már átlagosak... azért nem olyan, mint régen amikor elhíresült a dolog(BME akár..).


Ici-pici közgáz:

Miért fizetik ki?

Azért mert többet termel ott, mint amennyibe kerül a tandíja. Rengeteg "külföldi" orvos van Amerikában ha már jártál ott. :)

2017. júl. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én csak azt mondom, hogyha egy magyar orvos le tudja tenni a USMLE vizsgát, akkor annyira nem lehet sz...r a képzés. Ez egy háromlépcsős vizsga, és akinek gondja van az elmélettel vagy a klinikummal, az nem megy át rajta.
2017. júl. 5. 07:08
 6/9 A kérdező kommentje:
De mindegy is... Lehet itt szidni a magyar egyetemeket meg isteníteni mindent, ami nyugati. Ettől még a magyar orvosok a "sz...r, gyenge" diplomájuk ellenére elhúznak nyugatra, ahol az esetleges hiányosságokat bepótolják, van lehetőségük megtanulni mindent. Azért szerintem annyira nem rossz a magyar orvosképzés, ha be tudnak kapcsolódni a külföldi rezidensképzésbe is egyetem után.
2017. júl. 5. 08:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon úgy tűnik, hogy te csak végletekben tudsz gondolkodni. Rajtad kívül senki nem használt olyan szavakat a magyar felsőoktatásra, hogy szar, gyenge, béka segge stb. Ahogy a külföldön lévő egyetemeket (általánosítva az egészet) sem istenítette senki, csak te akarsz bárminemű kritikát lejáratásnak, totális támadásnak felfogni.
2017. júl. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem igaz pl az ELTE bölcsészet szakja 151.


Egyébként egyetem és egyetem között is hatalmas különbség van

Van a világon több mint 30ezer egyetem

Itt mondjuk jónak mondják a top200-at

Most akkor egy angliai egyetem ami a 3000.hely körül van mitől lenne jó? :D


Egyébként az amerikai egyetemek többsége pont,hogy iszonyat gyenge,amik elől vannak azok magánegyetemek ahová kőkemény tíz milliókat kell fizetni és nyílván nem az egyszerű munkás gyereke jár oda :D

2020. júl. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2020. júl. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!