Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek? Milyen munkák...

Mi legyek? Milyen munkák vannak számomra?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy bajban vagyok. Szeptemberben kezdem a 10.osztályt és faktokat kellene felvenni. Azt sem tudom hogy mi legyek, ami nagyon rossz. Biztos hogy nem fizika kémia földraj infóval kapcsolatban mert azokat nem szeretem. Kitűnő tanuló vagyok. Ja és a készség tantárgyak sem érdekelnek. A maradékból hova tudnék tovább menni, amivel azért jól lehet keresni. ( matek, magyar, biológia, töri, német). Gondolkodtam a jogászon, szívesen lennék jogtanácsos de 460 pont alatt nincs is sehol jogasz képzés ráadásul mire én odaérek addigra szerintem még kevésbé lesz szükség jogászokra. Akkor gondolkodtam hogy értékesítő legyek, de az is 450-460 pont főleg 460. Könyvelőhöz pedig pénzügy és számvitelre kellene menni, amihez meg kell az emelt matek érettségi. Tanár nem akarok lenni. Szóval nehéz eset, de nagyon nincs ötletem ezeken kívül. Nem tudom hogy képes lennék-e ezeket a magas mércéket megütni, szóval nem tudtok valami ilyesmiket, amikhez nem kell ennyi pont. Nagyon köszönöm a válaszaitokat!!!
2017. júl. 6. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Bizonyos menroki szakok nagyon jól fizetnek, de azokhoz kell fizika és infó.


Esetleg elelmiszermenrok / biomenrok, itt a legtöbb helyen csak minimumponthatár van, de itt is van kémia, és nemi fizika is.


El kell fogadnod a helyzetet. Ha olyan szakra akarsz bejutni, ahová alacsony a ponthatar és jól fizet ( programozó , mernokinfo ,villamosmérnök,) akkor kelleni fog az info és a fizika. Ha meg mindig nem tucat szakra akarsz menni de jól keresőre, akkor kockáztatnod kell és bevallani a magas ponthatárt ami a gazdasági szakokon van ( alkalmazott közgazdász, pénzügy és számvitel ). Ha ezek egyike sem akkor maradt meg néhány szak, pl a fent említettek, de olyat amiben csak tisztán matek van és nincs mellette fizika kémia, könnyű bejutni és el is lehet vele helyezkedni nem tudok, de talán mások okosak lesznek.


A németet mindnekepp vedd komolyan, fejleszt a tudásod tárgyalási szintre. Az mindenhol jól fog jönni

2017. júl. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tudom tanácsolni, hogy bogarászd a felvit, amelyik tetszik olvass utána és keresd meg a tantervét: [link]

Egyébként ha a kémiát nem szereted a biomérnökire ne menj, az egész kb arra épül én azért is hagytam ott, mert nagyon nem vagyok oda a kémiáért. De sulinként nézd meg a tantervet, mert egyetemenként a tanterveknél sok eltérés tud néha lenni és nem mindegy. Ha nagyon tanácstalan vagy akkor mondjuk ellehet végezni a felsorolt tárgyak valamelyikéből Bsc-t de inkább matekból vagy magyarból viszont akkor tuti msc-re kell majd menni.

2017. júl. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat matekból vagy bioszból.
2017. júl. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Na én ugyanebben a dilemmában voltam anno. Egyáltalán nem vagy bajban. :) Időközben lassan végzek a pénzügy és számvitellel államin. Jóval 460 fölött kerültem be úgy, hogy töriből emelteztem egyedül. A legrosszabb eredményem a 94%-os angol volt és kimaxoltam nyelvvizsgával és hátrányos helyzettel a pluszpontokat. Lassan kezdem a szakmai gyakot az egyik big4-nál, ami nem az alacsony fizukról híres. :D

Na lényeg, nem arcoskodásból írtam le neked ezeket, hanem, hogy lásd, hogy emelt matek nélkül sem vagy kilátástalan helyzetben FELVÉTELI szempontjából. Az viszont tény, hogy emeltszintű matektudás nélkül nem fogod tudni elvégezni a sulit, mert elvérzel az első kalkulus vagy valszám vizsgán és ha nem tudsz deriválni akkor még a legegyszerűbb összefüggéseket sem fogod megérteni. Szóval a matekfakt mindenképp hasznos még akkor is, ha nem emeltezel utána. Nekem mellette a töri volt. Nyelveket tanuld, mert kimeneti követelmény a felsőfokú vagy egy szakmai közép.

Ha van valami kérdésed, akkor a pénzügy és számvitellel kapcsolatban tudok segíteni.

2017. júl. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Fú hát én nagyon hálás vagyok nektek a válaszokért! Igazából nekem nem az a lényeg hogy olyanra menjek ahol a minimum a ponthatár, mert tökéletesek nekem a 400 felettiek is. A tanácsokat megfogadom! Köszönöm a segítséget.
2017. júl. 7. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!